Prieniškių sėkmė aerobinės gimnastikos čempionatuose

Vasario 22–23 dienomis Prienų sporto ir pramogų arenoje vyko jau trečius metus iš eilės Prienuose organizuojami aerobinės gimnastikos čempionatai.

Lietuvos čempionės ir tarptautinio turnyro nugalėtojos prieniškės Ieva Vaitkutė, Milena Damynaitė, Austėja Šeškutė, Luknė Matusevičiūtė ir Meda Lazauskaitė (trenerė Giedrė Vaitauskienė). Nuotraukos iš asmeninio archyvo

Šeštadienį vykusiame atvirame tarptautiniame aerobinės gimnastikos Lietuvos čempionate varžėsi per 300 dalyvių. Į Prienų sporto areną atvyko gimnastai iš kaimyninių šalių: Baltarusijos, Rusijos, Latvijos, Estijos. Atstovauti savo šaliai Lietuvoje panoro ir sportininkai iš Italijos bei Slovakijos. O atviras Prienų aerobinės gimnastikos čempionatas sulaukė beveik 500 dalyvių iš Vilniaus, Klaipėdos, Kauno, Jonavos, Visagino, Kretingos, Šilutės, Kauno rajono, Marijampolės, Lazdijų, Molėtų bei, žinoma, Prienų.
Abiejų čempionatų metu moterų vienetai, vyrų vienetai, mišrios poros, trejetai ir grupės varžėsi penkiose amžiaus kategorijose: vaikų, jaunučių, jaunių, jaunimo ir suaugusiųjų. Gimnastų meistriškumą, artistiškumą ir atliekamų pratimų sudėtingumą vertino kompetentinga komisija.
Anot Prienų kūno kultūros ir sporto centre dirbančios trenerės Giedrės Vaitauskienės, kiekvienais metais atviras Prienų aerobinės gimnastikos čempionatas sukviečia šios srities fanus iš visos Lietuvos, o tarptautinis turnyras dar tik pradeda kurti savas tradicijas.
Nors aerobinės gimnastikos užsiėmimai Prienuose vykdomi dar tik trečius metus, susidomėjimas šia sporto šaka auga – Giedrė ir jos kolegė Kamilė Mickevičiūtė šiuo metu treniruoja daugiau nei 60 vaikų. „Džiugu, kad susidomėjimas aerobine gimnastika Prienų rajone yra tikrai didelis. Per trumpą laiką jau turime ir sportininkių, kurios varžosi pagal tarptautines taisykles. Trečius metus sportuojančios mergaitės atranda judesio grožį, laisvalaikio užsiėmimą, varžybų azartą ir draugystę. Sportininkės tobulėja, gerina savo asmenius rezultatus“, – sako G. Vaitauskienė.

Atvirame Prienų aerobinės gimnastikos čempionate mergaičių penketukas – Smiltė Vaitkevičiūtė, Vesta Žiobaitė, Rustė Marčiukaitytė, Guoda Petraškaitė ir Ema Valatkaitė užėmė 6-ąją, prizinę, vietą.

Trenerė džiaugiasi, jog šis Lietuvos aerobinės gimnastikos čempionatas prieniškėms buvo ypač sėkmingas. Viltė Martusevičiūtė pagerino asmeninį rezultatą, Augustė Barštytė pirmą kartą tarptautinio turnyro metu pateko į finalą, o galutinėje įskaitoje užėmė 4 vietą Lietuvos aerobinės gimnastikos čempionate ir 7 vietą aerobinės gimnastikos tarptautiniame turnyre. Vakarė Bakaitė tapo Lietuvos čempione ir tarptautinio turnyro vicečempionė. Ieva Vaitkutė, Milena Damynaitė, Austėja Šeškutė, Luknė Matusevičiūtė, Meda Lazauskaitė Lietuvos čempionės – tarptautinio turnyro nugalėtojos grupinio pratimo rungtyje vaikų amžiaus grupėje.
Atvirame Prienų aerobinės gimnastikos čempionate prieniškės taip pat pademonstravo aukštą meistriškumo lygį: šiemet mergaičių vieneto rungtyje debiutavusi Austėja Žukauskaitė užėmė 12 vietą, mergaičių penketukas – Smiltė Vaitkevičiūtė, Vesta Žiobaitė, Rustė Marčiukaitytė, Guoda Petraškaitė ir Ema Valatkaitė surinko 12.300 balų ir užėmė 6-ąją, prizinę, vietą bei buvo apdovanotos medaliais. Viena iš jauniausių čempionato sportininkių – Mingailė Rasimaitė surinko 12.950 balų ir jau po truputį pradeda gerinti savo asmeninius pasiekimus. 
Eglė Vaitkutė, surinkusi 15.150 balų, užėmė 12 vietą tarp 49 sportininkių, Gabrielė Barštytė – 29 vietą tarp 49 sportininkių. Penketukas – Giedrė Rupulevičiūtė, Meda Lazauskaitė, Gerda Kačinskaitė, Lėja Šalčiūtė, Emilija Vaitkevičiūtė – 9 vieta.
G.Vaitauskienės teigimu, iš įvairių negalavimų pavyko „iškopti“ Gabijos Peckutės, Adrijos Sipavičiūtės ir Medos Lazauskaitės trejetukui, kuris užėmė 19 vietą tarp 39 konkurentų. Fausta Makštutytė pirmą kartą išbandė vieneto rungtį jaunių amžiaus grupėje bei užėmė 38 vietą tarp 49 sportininkių. Aušrinė Bakaitė – 33 vieta tarp 49 sportininkių, o Austėja Šabūnaitė jaunimo amžiaus grupėje iškovojo10 vietą. „Džiaugiamės ir visų kitų sportininkių pasiekimais. Gal kai kurioms ir nepasisekė šį kartą užimti aukštesnių vietų, bet visos daro pažangą, tobulėja ir siekia savų tikslų“, – teigia Giedrė Vaitauskienė.
Rimantė Jančauskaitė

Rubrikoje Sportas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *