Kovokime su virusais ir mikrobais

Atėjus žiemos mėnesiams suaktyvėja virusų ir mikrobų „apsilankymas“ darželiuose, mokyklose ir šeimose.
Su darželio ugdytiniais diskutavome, kodėl tie maži ir nematomi „padarėliai“ susargdina ne tik vaikus, bet ir suaugusius. Jie keliauja oro lašeliniu būdu: kosint, čiaudint, kalbant. Pajutus pirmuosius ligos simptomus patariame likti namuose, gerti daug arbatų, laikytis higienos ir gydytojų reikalavimų.
Su vaikais kalbėjome, jog pagrindinė taisyklė, kad nesirgtume, yra rankų higiena. Rankas plauname parėjus iš pasivaikščiojimų, bendravimo su augintiniais, prieš kiekvieną maitinimą, pasinaudojus tualetu, parėjus iš prekybos centrų ar kitų viešų vietų. „Susirgus“ nosytei, turime laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo. Visada turime turėti servetėlę, čiaudėti į sulenktą alkūnę. Atvirai čiaudint tie maži lašeliai patenka į aplinką ir taip užkrečia aplinkinius. Suaugusieji kartais nešioja apsaugines kaukes, kad virusai nepatektų į sveiko žmogaus organizmą. Su vaikais apžiūrėjome kaukes, bandėme jas užsidėti. Vaikams buvo labai linksma žiūrėti vienas į kitą.
Virusai ir mikrobai labai bijo švaros, gryno oro. Su vaikais nutarėme, kad sportuosime, būsime gryname ore, valgysime daug vaisių, daržovių ir prisiminsime, kad rankų plovimas yra pagrindinė priemonė nuo ligų.
Vaikams patiko patiems kurti virusų ir mikrobų formas, juos spalvinti. Padidinimo stiklai padėjo ieškoti mažų „padarėlių“ ant palangių, žaislų, stalų. Darželio ugdytiniai pagilino žinias apie higienos svarbą. Gal tokios paprastos priemonės kaip rankų higiena, vitaminingas maistas, buvimas gryname ore, kosėjimo, čiaudėjimo etiketas kiek sumažins virusų ir mikrobų antplūdį.
G. Daškevičienė
Birštono vaikų lopšelio-darželio „Vyturėlis“
visuomenės sveikatos specialistė

Rubrikoje Sveikata ir socialinė apsauga. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *