Aptartos socialinių būstų, kelių priežiūros, bendradarbiavimo ir kitos seniūnijų aktualijos

Sausio 16 d. vyko pirmasis šiais metais Prienų r. savivaldybės vadovų pasitarimas su seniūnais. Pasitarime dalyvavo meras A. Vaicekauskas, mero pavaduotoja L. Jakinevičienė, administracijos direktorė J.Zailskienė, mero patarėja A.Dargužienė, administracijos Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vyriausioji specialistė G.Aukštakalnė, seniūnijų seniūnai.


Pasveikinusi seniūnus su prasidėjusiais metais administracijos direktorė J.Zailskienė palinkėjo, kad ir šie metai būtų darbingi. Pirmosios savaitės jau parodė, kad darbo netrūks, nes daugiau dėmesio bus skiriama socialinei sričiai, apleistų pastatų kontrolei, kelių priežiūrai. Seniūnams, kaip ir administracijos darbuotojams, iškelti tikslai, kurių pasiekti galima tik dirbant sutelktai, komandoje.
Viena iš pirmiausia aptartų sričių – reguliari socialinių būstų kontrolė, ši funkcija priskirta seniūnų pavaduotojams. Iš seniūnijų atstovų, kurie gavę informacijos apie negyvenamą socialinį būstą, nuomininkų asocialų gyvenimo būdą, daugybę metų nemokamus mokesčius ar dėl kitų priežasčių lankysis socialiniuose būstuose, tikimasi atidumo, principingumo, nepakantumo visuomenės skauduliams. Ypač svarbu – prevencinė veikla, todėl visais apsilankymo atvejais prašoma rašyti patikrinimo aktus, bendradarbiauti su savivaldybe, specialistais, jeigu reikia – ir su policija. Daugiau dėmesio bus skiriama ir socialinių būstų priežiūrai: pirmiausia bus remontuojami tie būstai, kurie yra blogiausios būklės, kuriuose gyvenama su nepilnamečiais vaikais ir kurių patys gyventojai stengiasi būti socialiai atsakingi.
Ir administracijos direktorė, ir meras kvietė seniūnus labai atsakingai spręsti socialiai jautrius klausimus, tačiau kartu ieškoti svertų, kad socialinių būstų gyventojai prisiimtų atsakomybę, taip pat stengtųsi spręsti savo problemas.
Pasitarime nemažai kalbėta apie kelių priežiūrą. Nors pasidžiaugta, kad nėra žiemos ir lyg ir galima lėšų sniegui valyti sutaupyti, kartu nuogąstauta dėl sunkiasvorės technikos gadinamų seniūnijų kelių ir didėjančių išlaidų keliams taisyti bei lyginti. Seniūnams priminta, kad atsižvelgdami į situaciją jie turi teisę priimti sprendimus dėl kelio ženklų, ribojančių automobilių svorį, įrengimo.
Nemažai problemų savivaldybėje kyla dėl prastos kelių priežiūros, ypač valstybinės reikšmės gatvių ir šaligatvių, kuriuos prižiūrėti priklauso ne savivaldybei, seniūnijai, o Lietuvos automobilių kelių direkcijai. Apmaudu, kad atsakomybės strėlės visais atvejais nukreipiamos į valdžios atstovus. Vienas iš pavyzdžių – Prienų F. Martišiaus gatvė ir šaligatvis, už kurio valymą atsakinga Kelių direkcija. Anot J. Zailskienės, tokių kelių yra ir seniūnijose. Seniūnijos apie Kelių direkcijai priklausančius ir nenuvalytus kelius gali bet kuriuo laiku pranešti Kelių direkcijai, tereikia Kelių direkcijos internetiniame puslapyje parašyti žinutę ir nurodyti vietą ir tikslų kelio numerį. Tikima, kad principingai dirbant ir šioje srityje situacija turėtų stabilizuotis.
Principingumo kartais reikia ir pačių gyventojų ar organizacijų (kurie piktybiškai neprižiūri savo valdų, pastatų ar daro kitus administracinius pažeidimus) atžvilgiu. Seniūnai paraginti (turi tokią teisę) drąsiau vadovautis Administracinių nusižengimų kodeksu ir skirti nuobaudas, jeigu prevenciniai pokalbiai ar įspėjimai nepadeda.
Pasitarimo metu aptarti ir seniūnų ataskaitų rengimo, įgyvendinto vandentvarkos projekto, Vasario 16-osios šventės bei vertų pagerbimo ir paskatinimo krašto žmonių siūlymo į Savivaldybės organizuojamo konkurso „Dėkingumas“ apdovanojimus klausimai. Meras kvietė seniūnus būti aktyviems, siūlyti nominuoti krašto šviesuolius, aktyvius visuomenininkus, bendruomenių lyderius, savanorius ir kitokiais darbais ar veiklomis pasižymėjusius žmones.
Pabaigoje seniūnai paprašyti paraginti gyvenviečių, kuriose atlikti vandentvarkos plėtros darbai, gyventojus aktyviau jungtis prie centralizuotų vandens ir nuotekų tinklų.
Prienų r. savivaldybės informacija

Rubrikoje Seniūnijose. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *