Prienų „Ąžuolo“ progimnazija dalyvauja naujame Erasmus+ projekte

Vadovaujantis Švietimo mainų paramos fondo direktoriaus 2019-10-01 įsakymu Nr. VE-177 „Dėl 2019 m. programos „Erasmus+“ 2 pagrindinio veiksmo bendrojo ugdymo sektoriaus mokyklų mainų partnerystės (KA229) projektų finansavimo“ Prienų „Ąžuolo“ progimnazijai skirta dotacija įgyvendinti mokyklų mainų partnerystės projektą „Europe – Our Home“ („Europa – mūsų namai“).


Gruodžio pirmąją savaitę Čekijoje įvyko šio projekto pirmasis kontaktinis susitikimas. Susitikimą organizavo projektą koordinuojanti Čekijos Kravare miestelio pagrindinė mokykla. Progimnazijai atstovaujanti komanda, susidedanti iš keturių mokinių, progimnazijos direktorės ir dviejų lydinčiųjų projekto darbo grupės narių, buvo svetingai priimta, kaip ir kitų projekte dalyvaujančių mokyklų iš Italijos, Ispanijos ir Lenkijos delegacijos. Produktyviai dirbta kiekvieną susitikimo dieną: aptarti projekto tikslai, sukonkretintos ir suplanuotos veiklos jiems įgyvendinti. Numatytos konkrečios datos būsimiems susitikimams kitose šalyse, pasidalinti projekto darbai ir atsakomybės. Mokiniai turėjo galimybę pristatyti savo mokyklas, dirbo grupėmis, kurdami daugiakalbį žodyną ir jį iliustruodami piešiniais, gamino darbelius Kalėdinei mugei. Susitikime mokiniai daug sužinojo apie tradicinį čekų veikėją – Šv.Mikalojų.
Džiugu, kad mūsų projekto darbo grupės mokytojų komanda galėjo pasidalinti su kitų šalių mokytojais gerąja darbo patirtimi organizuojant etwinning projektus. Dirbdami visi kartu projekto komandų mokytojai mokėsi naudotis Hot Potato internetine programėle.
Koordinuojanti mokykla organizavo turiningas keliones į Čekijos miestus – Opavą, vadinamą baltuoju Silezijos perlu, ir Ostravą – Moravijos ir Silezijos regiono sostinę. Opavoje teko įkopti į 60 m aukščio savivaldybės pastato bokštą ir iš jo pasigrožėti miesto vaizdais.
Ostravoje įspūdį paliko aplankytas Landek parkas – didžiausias Čekijoje angliakasybos muziejus, įkurtas buvusioje anglies kasykloje. Šiame muziejuje mokiniai galėjo išbandyti gelbėtojų imituojamą trasą ir pajusti, kaip sunku šliaužti, rasti kelią, orientuotis gelbėtojams po žeme.
Ostravoje taip pat aplankytas Mokslo ir technologijų centras, kur buvo galima liesti, uostyti, matyti, apžiūrėti, pamatyti ir nufotografuoti save 3D formate, leistis į interaktyvias ir virtualias keliones.
Daug įspūdžių patirta Ostravoje esančiame kultūros paveldo objektu laikomame parke, įkurtame buvusioje plieno gamykloje bei paskutinę vizito savaitės dieną aplankytoje istorinėje pilyje, esančioje Hradec nad Moravici vietovėje. Šioje pilyje lankėsi ir kūrė žymiausi pasaulio kompozitoriai Liudvigas van Bethovenas, Ferencas Listas, Volfgangas Amadėjus Mocartas ir Nikolo Paganinis.
Progimnazijos projekto komanda iš kelionės parsivežė daug puikių įspūdžių. Mokiniai pagilino anglų kalbos žinias, susidraugavo su juos priėmusiomis šeimomis, susirado naujų draugų.
Projekto komanda tiki, kad dalyvavimas tolesnėse suplanuotose projekto veiklose padės tobulėti ir mokiniams, ir mokytojams. Projektas prisidės prie tolerancijos ir kitų kultūrų supratimo ugdymo, suteiks daugiau galimybių aktyvinti naudojimąsi informacinių technologijų teikiamomis galimybėmis, įvaldyti naujas internetines programas, tobulinti darbo eTwinning platformoje įgūdžius.
Adelė Berezovskaja
Projekto koordinatorė

Rubrikoje Mokyklų gyvenimas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *