Paramos šeimoms ir vaikams naujovės

Šeimoms ir vaikams
Nuo 2020 metų didėja išmokos šeimoms – nuo 50,16 iki 60,06 Eur didėja vaiko pinigai. Vaiko pinigai kas mėnesį mokami visiems vaikams nuo gimimo iki 18 metų. Tokia išmoka vaikui gali būti mokama ir ilgiau – iki 21 metų, jeigu vaikas mokosi pagal bendrojo ugdymo programą, įskaitant ir besimokančius profesinio mokymo įstaigose, jeigu į mokymąsi įtraukta bendrojo ugdymo programa.
Šiemet didėja ir papildoma išmoka, kuri priklauso neįgaliems, gausių ir nepasiturinčių šeimų vaikams (nepasiturinti šeima yra tokia, kurioje pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį yra mažesnės nei 250 Eur).
Papildoma išmoka vaikui didėja nuo 20,14 iki 40,17 Eur. Tai reiškia, kad neįgalūs, gausių ir nepasiturinčių šeimų vaikai kas mėnesį gaus po 100,23 Eur.
Asmenys, užpildę prašymus dėl vaiko pinigų, pakartotinai neturi kreiptis dėl prašymų pildymo. Kreipiamasi kas metus tik tada, kai yra gaunama papildoma išmoka ar kai vaikui sueina 18 metų.
Nuo 76 iki 250 Eur didėja vienkartinė išmoka nėščiai moteriai, kuri neturi teisės į „Sodros“ mokamą motinystės išmoką.

Nemokami pietūs priešmokyklinukams ir pirmokams
Naujovės laukia ir mokinių mitybos srityje. Iki šiol nemokamai mokyklose buvo maitinami bet kokio amžiaus vaikai iš nepasiturinčių šeimų, tačiau nuo šių metų nemokami pietūs bus tiekiami visiems priešmokyklinukams ir pirmokams.
Birštono savivaldybės gimnazijoje nuo 2020 m. rugsėjo mėn. nemokami pietūs bus tiekiami visiems pirmokams.
Parengta pagal Birštono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus informaciją

Rubrikoje „Birštono versmės“. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *