Jaunųjų šaulių sąskrydis „Speigas 2019“ Skriaudžiuose

Praėjusių metų gruodžio 20–22 dienomis Skriaudžių apylinkėse vyko Prienų 206-osios kuopos jaunųjų šaulių sąskrydis-pratybos, kuriose dalyvavo 50 jaunųjų šaulių. Tai – Prienų rajone veikiančių mokyklų neformaliojo ugdymo jaunųjų šaulių mokymo programos mokiniai, 206-osios kuopos jaunieji šauliai, svečiai iš Kauno miesto, rajono jaunieji šauliai.


Mokymai prasidėjo gruodžio 20 dieną: į pratybų pasiruošiamąsias užduotis kibo jaunesnieji vadai, padedami savo vyresnių draugų iš Lietuvos kariuomenės, kurie patys planavo, parinkinėjo maršrutus kitos dienos žygiui (vadovas Žydrūnas Šakočius). Stovykla įsikūrė Veiverių kultūros ir laisvalaikio centre, esančiame Skriaudžiuose. Kitądien prie jų prisijungė ,,Pagrindinės jaunųjų šaulių pajėgos“: Prienų rajono jaunųjų šaulių būrelių nariai su savo vadovais – Tomu Stanevičiumi (Prienų miestas), Rolandu Meškausku (Išlaužas), Gintautu Sodaičiu (Stakliškės) ir Sigitu Žaliu (Jieznas). Stovyklai vadovavo Skriaudžių ir Veiverių jaunųjų šaulių būrelių vadovas Žydrūnas Šakočius. Įvykus iškilmingam sąskrydžio atidarymui, sugiedojus Lietuvos valstybės himną bei iškilmingai pakėlus LR ir LŠS vėliavas, prasidėjo pratybos, kurių metu jaunieji šauliai gerino fizinį pasirengimą, mokėsi orientuotis vietovėje, pratinosi laikytis drausmės ir saugumo žygiuose, pakartojo dalykus, išmoktus vasaros pakopinėse stovyklose.
Užsiėmimus padėjo organizuoti savanoriai instruktoriai iš Lietuvos kariuomenės: Adolfas Vaičiūnas ir Mantvydas Žemaitis. Taktinės medicinos mokė 2-osios rinktinės Kauno PMP būrio jaunosios šaulės Paulė Lapinskaitė ir Beatričė Rinkevičiūtė. Mūsų maitinimu rūpinosi – skaniai pagamino troškinį ir šaulišką košę – 206-osios kuopos šauliai Saulius Pagirys, Linas Šapalas bei j. šaulė Aistė Stabačinskaitė.
Pratybų rutina buvo praskaidrinta ir sportiniais žaidimais. Gruodžio 21 dieną vyko stalo teniso varžybos, kurias organizavo Išlaužo būrelio vadovas Rolandas Meškauskas. Suvedus rezultatus, buvo nustatyti nugalėtojai: trečioji vieta atiteko jaunajam šauliui Linui Jasinskui iš Išlaužo, antrą ir pirmą vietas pasidalino jaunieji šauliai iš Skriaudžių – Aivaras Strasevičius ir Marijus Nickus.
Vakarop, besiruošiant naktiniam žygiui, jaunieji šauliai išklausė patriotiškumo-pilietiškumo paskaitą ,,Pilietinės visuomenės vertybės“ bei susipažino su Prienų krašto šaulių istorija nuo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 1990 m. kovo 11 d. iki šių dienų (vedė Jiezno būrelio vadovas, istorijos mokytojas Sigitas Žalys). Rytojaus dieną (sekmadienį) jaunieji šauliai, grįžę iš naktinio žygio, žygiavo į rytines šv. Mišias Skriaudžių bažnyčioje.
Kol virė pietūs, vyko kiti plane numatyti užsiėmimai ir varžybos: situacinio šaudymo bei šaudymo iš pneumatinio šautuvo rungtys (joms vadovavo Prienų būrelių vadovas Tomas Stanevičius). Situaciniame šaudyme trečią vietą užėmė prieniškis Lukas Liūlys, antras buvo Žilvinas Valaitis iš Veiverių JŠ būrelio, o pirmoji vieta atiteko Kasparui Žukauskui iš Prienų. Šaudymo iš pneumatinio šautuvo varžybose trečias buvo Gabrielius Gempler iš Išlaužo JŠ būrelio. Antros vietos nugalėtoja paskelbta prieniškė Monika Janušauskaitė iš Prienų JŠ būrelio, o vienu tašku ją aplenkė pirmos vietos nugalėtoja Aistė Stabačinskaitė iš Jiezno JŠ būrelio. Visų nuotaika buvo pakili, stovyklos dalyviai pasiruošė naujiems iššūkiams.
Visų stovyklautojų vardu dėkojame mus priėmusiems skriaudiškiams, LŠS 2-osios šaulių rinktinės vadovybei ir administracijai už paramą, kurios reikėjo organizuojant šias pratybas. Ačiū sakome ir aktyviems jauniesiems šauliams, kurie pageidavo tokių pratybų, aktyviai prisidėjo prie šio renginio planavimo.
Sąskrydžio organizatoriai

Rubrikoje Seniūnijose. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *