„Dainų dainelės“ konkurse – gausus atlikėjų būrys

Sausio 6 dieną Kurhauze vyko Lietuvos vaikų ir mokinių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ 2020 m. Birštono savivaldybės I etapo atrankos koncertas, kuriame dalyvavo dešimt atlikėjų ir ansamblių, jiems akompanavo Birštono meno mokyklos mokytojai ir mokiniai. Po pasirodymo vertinimo komisija, vadovaujama muzikos mokytojos ekspertės Romos Ruočkienės, atrinko šešis solistus, po vieną duetą, tercetą ir ansamblį, kurie sausio 17 dieną dalyvaus zoniniame etape Marijampolėje. Atlikėjus konkursui parengė mokytojos Reda Černiauskienė ir Ramunė Liutvynskienė, vieną solistę – R.Kavaliauskienė.


Atlikėjus, mokytojus, tėvelius, vertinimo komisijos nares ir kitus svečius pasveikino „Dainų dainelės“ konkurso atrankos etapo organizatorės Birštono meno mokyklos direktorė Laima Raugevičienė ir Birštono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Angelė Žiūraitienė, kurios jauniesiems dainorėliams palinkėjo sėkmės. O jos reikėjo, nes daugeliui, ypač jauniesiems dainorėliams, dalyvaujantiems konkurse pirmą kartą, buvo nesvetimas sceninis jaudulys, kuris trukdė teisingai intonuoti kiekvieną natą. Visgi vertinimo komisijos narės – žinomos ir gerbiamos muzikos mokytojos, kolektyvų vadovės – buvo linkusios pasidžiaugti kiekvieno atlikėjo pasirodymu, o patarimus ir pastabas kolegoms išsakė po koncerto. Taigi konkurso atranka tapo muzikine švente visiems Trijų Karalių proga.
Bene labiausiai džiugino tai, kad mokytojai su atlikėjais eina lietuviško žodžio puoselėjimo keliu – rinkdamiesi lietuvių kompozitorių bei vietos autorių kūrinius, jie į repertuarą įtraukė įdomesnių, dar negirdėtų dainų, naujai suskambo ir senosios liaudies dainos.
Keturis solistus ir vokalinį tercetą „Redo“ konkursui paruošusi mokytoja Reda Černiauskienė sakė, kad pasirengimas „Dainų dainelei“ prasideda nuo naujų idėjų paieškos, todėl labai svarbu tai, kad Birštono meno mokyklos direktorė mokytojams sudaro sąlygas dalyvauti seminaruose ir tobulėti. Jos kolegė Ramunė Liutvynskienė, konkursui parengusi tris solistes, jaunučių ansamblį ir duetą, pridūrė, jog kūrybinės paieškos neatsiejamos nuo bendradarbiavimo su autoriais, kurie pasiūlo naujausių dainų. O tinkamas repertuaro pasirinkimas ir interpretavimas yra vienas iš atlikėjų vertinimo kriterijų.
Abi mokytojos yra išugdžiusios ne vieną „Dainų dainelės“ respublikinio turo dalyvį, kuriam teko garbė nusifilmuoti televizijoje. Su šiuo konkursu užaugo seserys Austėja ir Adrija Suchockaitės, Elzė Bisikirskaitė, Ugnė Naudžiūnaitė, Austėja Belenavičiūtė, visgi mokytojos nuolat atranda ir naujų „deimančiukų“. Mokytoja Reda sako, kad kai kurių mokinių meniniai gebėjimai išryškėjo vasaros stovyklos veiklose, o jau turintys neabejotinus dainavimo pagrindus galėjo tobulinti savo techniką Birštono vasaros menų akademijoje. Jos nuomone, gabiems vaikams reikia scenos, taip jie įgyja daugiau patirties ir pasitikėjimo, išsiugdo sceninę kultūrą.
Panašios nuomonės yra ir Austėjos Belenavičiūtės mama Kristina, kuri, nuo mažens pastebėjusi dukros polinkį dainavimui ir vaidybai, skatina ją neapleisti scenos, netgi pati rašo jai tinkančius dainų tekstus. Austėja „Dainų dainelės“ konkurse dalyvauja jau ketvirtą kartą.
Iki tol, kol pasiekia gerų rezultatų, atlikėjams reikia nueiti ilgą kelią, šiame darbe juos lydi ne tik dainavimo mokytojos, bet ir akompaniatorių – Birštono meno mokyklos mokinių ir mokytojų – komanda.
Dalė Lazauskienė

Rubrikoje Kultūra. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *