„Linkiu labiau didžiuotis savo kraštu…“

Kokie buvo 2019 -ieji

Naujametis interviu su Prienų rajono savivaldybės meru Alvydu Vaicekausku

Su kokiomis mintimis apie nuveiktus darbus ir gautas pamokas užversite paskutinį 2019 metų kalendoriaus lapelį?
– Su optimistinėmis. Apmąstydamas praeinančius metus, galėčiau pasidžiaugti atliktais darbais, suformuota nauja komanda, požiūriu į bendrą ir asmeninę atsakomybę. Komanda įgavo daugiau patirties, žinių, ir visi investiciniai projektai, dėl kurių pradžioje kilo labai daug iššūkių, dabar sėkmingai įgyvendinami. Prieš keletą metų atrodė (ir žmonės sakydavo), kad nesulauksime darbų pabaigos, vis kažkas kliūdavo, pasitaikydavo klaidų, tačiau šiuo metu įgyvendiname 35 projektus. Žinoma, kaip ir kiekviename darbe, yra problemų su rangovais, projektuotojais, tačiau daug griežčiau žiūrime į terminų, projektų sąlygų laikymąsi ir darbų kokybę. Kita vertus, patirtis rodo, jog, artėjant naujam investicinių projektų įgyvendinimo etapui, reikia jau dabar pradėti ruoštis ir atlikti reikalingus namų darbus. Džiaugiuosi, kad mano komanda jau ėmėsi paruošiamųjų darbų.
Ar pakako ryžto, politinių ambicijų ir lėšų į gera pakeisti Prienų rajono savivaldybės įvaizdį, ieškant jos išskirtinumo?
– Jeigu darbai, kuriuos suplanavome, buvo įgyvendinti, tai galima sakyti, jog pakako. Buvo laikas, kai baiminomės, ar suvaldysime finansus. Galutinių rezultatų dar neturime, bet 2019 metų biudžetą, manau, įvykdysime. Per vienerius metus įvaizdžio nepakeisi, tai – nuolatinis darbas, kurio rezultatai jau yra matomi ir gyventojams. Siekiame gerinti infrastruktūrą, kurti palankią aplinką, gerinančią krašto patrauklumą, padedančią generuoti idėjas, taip pat palaikome verslo iniciatyvas, kurių pavyzdį jau matome – išskirtinį ir mūsų kraštą reprezentuojantį Mato Šalčiaus paveikslą ant komercinio pastato sienos, grafikos darbą ant sienos J. Brundzos gatvėje. Visa tai kuria krašto išskirtinumą.
Kokie pokyčiai, įvykę per 2019-uosius Prienų mieste, labiausiai džiugina žvilgsnį ir, Jūsų manymu, prisidės prie gyventojų gyvenimo kokybės gerinimo?
– Labiausiai džiugina matomi pasikeitimai – nauja autobusų stotis, naujas, modernus gatvių apšvietimas visame rajone, ryškiomis spalvomis šviečiantis buvusios Nemuno pradinės mokyklos pastatas, kuriame, be Meno mokyklos, tuoj įsikurs ir lopšelio-darželio „Saulutė“ vaikai, atnaujinamos erdvės prie Nemuno, Kęstučio paminklo, Stadiono mikrorajone, Revuonos parke, gera sporto infrastruktūra. Atnaujinamose teritorijose rengiamos aktyvaus poilsio, vaikų žaidimų ir renginių aikštelės, nemažai lauko treniruoklių, nauji pėsčiųjų ir dviračių takai, taip pat takai, pritaikyti neįgaliesiems, vaizdo stebėjimo kameros, automobilių stovėjimo aikštelės. Visi projektai skirti mūsų žmonėms – sutvarkytose erdvėse galima leisti laisvalaikį, maudytis, sportuoti, gerinti sveikatą ar tiesiog pasivaikščioti bei pabūti gamtoje. Tikiu, kad sukurta infrastruktūra ir padidėję gyventojų bei turistų srautai paskatins kurti naujas verslo paslaugas – apgyvendinimo, lauko prekybos, maitinimo, laisvalaikio ir kt. Tai labai prisidėtų prie Prienų miesto socialinės ir ekonominės gerovės augimo.
Norėtųsi pasidžiaugti ir darbais, kurie atliekami kaimiškose vietovėse, jie taip pat prisideda prie gyventojų kokybės gerinimo: įvykdyti vandentvarkos projektai Stakliškėse, Strielčiuose, Vėžionyse, atnaujinami kultūros centrai Stakliškėse ir Skriaudžiuose, įrengtos papildomos grupės Skriaudžių, Veiverių ir Stakliškių darželiuose, renovuota Veiverių Tomo Žilinsko gimnazija, baigiama Veiverių pirminės sveikatos priežiūros centro rekonstrukcija, remontuojamos gatvės ir keliai, pradėtos tvarkyti sodų bendrijų gatvės.
Už kokią iniciatyvą pagirtumėt Savivaldybės tarybos opoziciją, už ką galite padėkoti bendraminčiams iš valdančiosios koalicijos?
– Pirmiausia, opoziciją pagirčiau už tuos atvejus, kai buvo išsakoma konstruktyvi kritika. Peržvelgęs visų metų Tarybos darbą, galėčiau paminėti opozicijos atstovų pateiktą svarbų sprendimo projektą dėl pritarimo melioracijos projektui, remiamam pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programą.
O visiems bendraminčiams Tarybos nariams iš valdančiosios daugumos norėčiau padėkoti už aktyvų darbą, naujas idėjas ir vienybę, priimant labai svarbius sprendimus.
Kam šiais metais neradote laiko ir pritrūko pinigų?
– Vienas pažadas šiais metais liko neįvykdytas, tai – kraštiečio poeto Justino Marcinkevičiaus atminimo prie jo vardo bibliotekos Prienuose įamžinimas. Tai mums svarbus ir labai gražus projektas, kurį vylėmės Savivaldybės ir geros valios žmonių lėšomis įgyvendinti. Kiti metai yra poeto Justino Marcinkevičiaus 90-ųjų gimimo metinių paminėjimo metai. Labai norėtųsi, kad visi kartu – krašto žmonės, poeto asmenybės ir jo kūrybos gerbėjai, verslininkai, ūkininkai, užsienyje gyvenantys kraštiečiai, prisidėdami kiek kas gali, padėtume įrengti meninę erdvę (jos projektas yra) ir taip pagerbtume mūsų krašto ir tautos poeto atminimą.
Žinoma, turbūt, kaip ir kiekvienais metais, tenka pripažinti, kad rajone vis dar yra nesutvarkytų kelių, o kaimiškose vietovėse labai trūksta vandens ir nuotekų tinklų. Tačiau jau pradėjome skirti papildomų lėšų iš Savivaldybės biudžeto kelių priežiūrai bei vandens ir nuotekos tinklų plėtrai.
Kaip manote, ar 2020 m. šalies biudžetas bus dosnesnis žemdirbiams, pedagogams, medikams, socialiniams, kultūros darbuotojams, ugniagesiams… Jūsų prognozės: ar savivaldybė išsivers su surinktu biudžetu?
–Turime vilčių, kad kitų metų biudžetas bus dosnesnis visiems. Prognozuojama, kad savivaldybių biudžetai didės apie 11 proc. Deja, pasiekia žinios, kad Vakarų Europos šalyse yra jaučiamas ekonomikos lėtėjimas, todėl kol kas nėra aišku, kokią įtaką tai turės ir Lietuvai, ir mūsų rajonui.
Kaip ir kiekvienais metais, tvirtindami biudžetą, turėsime sudėlioti prioritetus ir išlaidas taip, kad išsiverstume. Deficitinio biudžeto tikrai netvirtinsime. Kol kas biudžeto dosnumą sunku prognozuoti, todėl nesinori dalinti pažadų, kol nepradėjome dėlioti Savivaldybės biudžeto. Sausio mėnesį viskas bus aiškiau.
Dar norėtųsi paminėti, kad esame nemažai poreikių pateikę Valstybės investicijų programai. Laukiame atsakymų, ar bus skirta lėšų Jiezno pirminės sveikatos priežiūros centro rekonstrukcijos darbams, Prienų kultūros ir laisvalaikio centro renovacijai, Prienų „Ąžuolo“ progimnazijos stadiono rekonstrukcijai ir mokyklos pastato vidaus remontui.
Su kokiais darbais, planais ir viltimis pasitinkate Naujuosius, 2020-uosius, metus? Ar tikite, kad būsimi Seimo rinkimai atneš svarbių permainų?
– Dar yra neįgyvendinta dalis projektų, kurie bus vykdomi 2020 metais: Jiezno miesto viešųjų erdvių atnaujinimas, kurio labai laukia jiezniečiai, Prienų Revuonos gatvės kapitalinis remontas, bendruomeninių namų įrengimas senajame Meno mokyklos pastate, Paprienės erdvių estrados link sutvarkymas. Turime vilčių, kad kitų metų pabaigoje duris lankytojams atvers baseinas, taip pat tikimės baigti Prienų kultūros ir laisvalaikio centro renovaciją. O dėl būsimų Seimo rinkimų – tikiu, kad jie atneš permainų. Kiekvieneri rinkimai kažką pakeičia.
Jūsų tradicinis palinkėjimas Prienų rajono savivaldybės gyventojams…
– Linkiu, kad visi Prienų krašto žmonės labiau didžiuotųsi savo kraštu, tikėtų ir pasitikėtų patys savimi, gražiais darbais, drąsiomis idėjomis puoštų gimtą žemę. Kiekvienas iš mūsų gali kažką padaryti, kad gyvenimas keistųsi ir gerėtų. Aukime patys ir padėkime augti kitiems!
Dėkojame už pokalbį.

Rubrikoje Savivalda. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *