Kristaus atėjimo belaukiant

„Prienų parapijos Caritas kviečia visus ateiti, pabūti bendrystėje, klausantis Kristaus atėjimo istorijos, bei mokytis Jo laukti“.


Šiais žodžiais jau trečius metus Advento laikotarpiu kreipiamės į Prienų miesto gyventojų širdis. Džiaugiamės, kad į adventinę popietę „Kristaus atėjimo belaukiant“, surengtą gruodžio 17 dieną Prienų parapijos Carito patalpose, susirinko nemažai vyresnių ir jaunesnių svečių. Dalį savo brangaus laiko šventei paskyrė ir parapijos klebonas Jonas bei vikaras Vitalijus.
Popietę pradėjo Carito vedėja Janina. Kadangi adventinės popietės diena sutapo su popiežiaus Pranciškaus gimtadieniu, ji perskaitė Popiežiaus maldą, vėliau papasakojo apie Advento laikotarpio prasmę – Kristaus atėjimo laukimą. Kitos karitietės taip pat pasiruošė šventei. Nijolė pasidalino Evangelijos pagal Matą ištrauka apie Jėzaus gimimą, Danutė paskaitė Advento maldą. Janina papasakojo, kokie žmogaus apmąstymai, darbai ir maldos yra svarbūs Advento dienų kelionėje su Marija. Monika perskaitė vieną gražiausių Evangelijos pagal Luką ištraukų – Marijos giesmę, jai laukiantis kūdikėlio Jėzaus.
Klausėmės klebono žodžių apie tai, kad, laukdami Kristaus atėjimo, iš meilės ir gerumo turėtume paruošti jam vietą kiekvieno mūsų širdyje. Vikaras Vitalijus dalinosi mintimis apie tikrąjį Jėzaus Kristaus gimimo laukimo džiaugsmą, kurį išgyventi ne visada pavyksta. Supratome, kad žinojimas, jog Dievas yra ne toli, bet arti, kad Jis – ne abejingas, bet užjaučiantis, ne atsiribojęs, bet gailestingas, meiliai stebintis mus ir gerbiantis mūsų laisvę – tampa priežastimi gilaus vidinio džiaugsmo, kurio negali paveikti gyvenimo kasdienybė.
Skaitinius keitė šventės dalyvių atliekamos Advento ir kalėdinės giesmės. Klebonui palaiminus karitiečių paruoštas ir svečių atneštas vaišes, bendrystė ir gerumas tęsėsi prie arbatos puodelio.
Stengsimės, kad adventinė popietė „Kristaus atėjimo belaukiant“ taptų prasminga Prienų parapijos bendruomenės tradicija.

Prienų parapijos karitietė Monika

Rubrikoje Bendruomenės. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *