Savivaldybės eglę papuošė subtiliais rankų darbo papuošimais

Lietuvos aklųjų ir silpnaregių Prienų rajono filialo rankdarbių būrelio moterys didžiųjų švenčių laukimu gyveno beveik metus – iškart po Velykų jos pradėjo gaminti kalėdinius žaislus – iš vilnos velti baltus angeliukus, įvairaus dydžio spalvingus bumbulus, turėdamos tikslą papuošti Prienų rajono savivaldybės fojė ir šventinę eglę. Šią būrelio vadovės, dizaino mokytojos Vilmos Krasauskienės idėją mielai priėmė ir leido įgyvendinti Savivaldybės administracija.

LASS Prienų filialo rankdarbių būrelio narės prie pačių puoštos eglutės su Savivaldybės darbuotojais bei svečiais.

Savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Zailskienė buvo viena iš pirmųjų savivaldybės darbuotojų, gruodžio 5 d. atėjusių pasidžiaugti subtiliais rankų darbo eglutės papuošimais ir padėkoti darbščioms moterims už jų nuoširdžią dovaną. Meniškos būrelio narių galios skleidėsi Pagalbos švietimui tarnybos koridoriuose, kur būrelis LASS narių rengė užsiėmimus, todėl darbų autorėms padėkos ir susižavėjimo žodžių negailėjo ir šios tarnybos direktorė Danutė Stankevičienė, buvusi šalia ir stebėjusi kūrybinį procesą.
Šventiniam laikotarpiui LASS narės iš vilnos veltais paveikslais papuošė ir Savivaldybės antrojo aukšto koridoriaus sienas.
LASS Prienų filialo narių rankdarbių būrelis savo veiklą pradėjo 2018 metų sausį. Vadovaujamos Vilmos Krasauskienės, būrelio narės gan greitai perprato dizaino technologijas: iš karoliukų vėrė seges, gamino odos dirbinius, vėliau ėmėsi vilnos vėlimo darbelių. Nors, pasak filialo vadovės Irenos Karsokaitės, silpnaregėms kai kurie kruopštumo ir kantrybės reikalaujantys rankdarbiai iš smulkių detalių buvo sunkiai įveikiami, bet įmanomi, todėl 2018 m. rugsėjį moterys su rankdarbiais jau dalyvavo Vilniaus dienų šventėje „Tau, Vilniau“, į ją vyko ir šiemet. O 2019 metų sausį pakvietė į pirmąją savo vilnos vėlimo dirbinių parodą „Minties ir jausmų spalvos“ Prienų kultūros ir laisvalaikio centre, kuri organizuota kartu su Marijampolės trečiojo amžiaus universiteto dailės technologijų fakulteto dalyvėmis. Paroda su pasisekimu apkeliavo Prienų rajono seniūnijas. Vasario 16 d. Prienų krašto meno kūrėjų darbų parodoje taip pat buvo demonstruojami rankdarbių būrelio dalyvių vilnos vėlimo gaminiai. Savo dirbinius būrelio narės dovanoja renginių, koncertinių kelionių metu, švenčių progomis.
Būrelį lanko Laima Laukaitienė, Ekaterina Buinickienė, Regina Žurauskienė, Elvyra Kamarauskienė, Birutė Blusiuvienė, Irena Karsokaitė, neseniai prisijungė Anelė Gudeliūnienė ir Sandra Keliotienė.
Savivaldybės eglei papuošti moterys panaudojo 105 rankų darbo papuošimus: 30 angelų ir 37 bumbulus iš vilnos, 15 žaisliukų iš popieriaus, 23 – iš siūlų.
Po Naujųjų būrelio narės planuoja darbais iš vilnos papuošti Savivaldybėje parodoms skirtas erdves.
„Gyvenimo“ informacija
Dalės Lazauskienės nuotrauka

Rubrikoje Bendruomenės. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *