„Tulpės“ sanatorijai – Skaidrios asmens sveikatos priežiūros įstaigos vardas

Praėjusiame Birštono savivaldybės tarybos posėdyje buvo priimtas sprendimas „Dėl Skaidrios sveikatos priežiūros įstaigos vardo suteikimo Birštono VšĮ „Tulpės“ sanatorija ir Birštono pirminės sveikatos priežiūros centrui. Apie tai, kaip šią žinią sutiko „Tulpės“ sanatorijos kolektyvas ir kokiais kriterijais vadovaujantis yra suteikiamas šis vardas, pasakoja VšĮ „Tulpės“ sanatorija direktorė Liucija PATINSKIENĖ:
– Mums tai – džiugus faktas, bylojantis apie visų kolektyvo žmonių darbo įvertinimą. Pasidžiaugėme kolektyve ir didžiuodamiesi pagarsinome žinią pacientams.
Idėja dėl Skaidrios asmens sveikatos priežiūros įstaigos vardo suteikimo gimė Sveikatos apsaugos ministerijoje. Mat sveikatos paslaugų sektorius pagal „Vilmorus“ apklausą jau ne vienerius metus pirmauja Lietuvos korupcijos žemėlapyje, kaip viena iš labiausiai korumpuotų institucijų Lietuvoje. Siekiant keisti situaciją ir buvo sukurta korupcijos prevencijos sveikatos paslaugų priežiūros srityje įstatymų ir nacionalinių programų sistema. Jos tikslas – kokybiškų ir prieinamų sveikatos paslaugų teikimas gyventojams ir visuomenės antikorupcinio švietimo ir informavimo užtikrinimas. Skaidrios asmens sveikatos priežiūros įstaigos vardo suteikimas yra viena iš šios sistemos vykdomų priemonių. Sveikatos apsaugos ministrui patvirtinus vardo suteikimo tvarką, nuo 2019 metų sveikatos priežiūros įstaigų vertinimas patikėtas savivaldybėms. Tad mūsų darbą vertino Birštono savivaldybės merės potvarkiu sudaryta komisija.


Ypatingas vaidmuo vertinimo sistemoje skiriamas įstaigos vadovybės veiksmams, kuriant antikorupcinę aplinką sveikatos priežiūros įstaigoje. Vertinant įstaigų metinės veiklos rezultatus, tam skiriamas ženklus balų skaičius. Komisija vertino ir teikiamų paslaugų kokybę bei veiklos efektyvumo rodiklius, taip pat – bendro pacientų pasitenkinimo sveikatos paslaugomis lygį. Pacientams buvo užduodami klausimai, vertinami jų atsakymai korupcijos prevencijos fone, taip pat domėtasi vadovybės vaidmeniu kuriant antikorupcinę aplinką įstaigoje. Atskirais klausimais buvo vertinama ir patirtis, motyvacija, galimybės bei jų realizavimas įstaigoje.
Tai – tik dalis iš daugiau kaip 50 klausimų, kurie svarbūs mūsų organizacijai ir kuriuos analizavo komisija. „Tulpėje“ ypatinga reikšmė skirta aiškiai deklaruotai vadovo pozicijai ir atsakomybei dėl netoleruotinų neoficialių mokėjimų, taip pat atsakingai parengti ir nuolat atnaujinami darbuotojų elgesio kodeksai. Jais vadovaujasi ne tik medikai kasdienėje veikloje.

Rubrikoje Verslas ir paslaugos. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *