Gurmaniški pašnekesiai Jiezne su rašytoja Laura Sintija Černiauskaite

Jiezno bibliotekos skaitytojai susitiko su rašytoja, žurnaliste, poete, dramaturge Laura Sintija Černiauskaite.


Į susitikimą su kūrėja atėjo vyresnieji gimnazijos mokiniai, mokytojai bei įvairaus amžiaus miestiečiai. Nepaisant jų amžiaus, pomėgių, išsilavinimo ar kitokių skirtumų, tarp auditorijos ir rašytojos užsimezgė gyvas, įtraukiantis pokalbis apie gyvenimą, savęs ir kitų pažinimą, meilės ir nemeilės ištiktus L. S. Černiauskaitės knygų personažus. Aptarusi anksčiau išleistus „Benedikto slenksčius“, autorė pristatė ir naujausią savo romaną „Šulinys“, jo atėjimo į mintis, brandos ir išėjimo į pasaulį vingius.
Susirinkusiems į susitikimą Laura Sintija Černiauskaitė pasakojo, kad jai patinka rašyti, nes rašydama išlaisvėja, jaučiasi tarsi rūke, iš kurio į gyvenimą padeda sugrįžti šeima, namai, darbas. Autorės teigimu, labai svarbu pažinti save ir kitus, tačiau kartais tas pažinimas labai skausmingas, nes rašant įsijaučiama į kiekvieną veikėją, į pačias juodžiausias jo puses, stengiamasi jį pateisinti, parodyti, kodėl kartais tampama blogio įrankiais, kaip mūsų poelgiai ir veiksmai gali daryti įtaką mūsų vaikų ir anūkų gyvenimams. Paklausta, kaip gimsta romano tema, Laura Sintija Černiauskaitė sakė, kad paprastai įkvepia tikrovė, tačiau dažniausiai veikėjai nukreipia įvykius tam tikra eiga, nulemia knygos pabaigą.
Renginys organizuotas įgyvendinant projektą „Gurmanų restoranas. Dienos pietūs: šviežia knyga 17.00“. Projektas finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos ir Prienų rajono savivaldybės lėšomis.
Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos informacija

Rubrikoje Kultūra. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *