Didžiuojamės Birštono meno mokyklos mokinių ir mokytojų pasiekimais

Lapkričio 23 d. Plungės kultūros centre įvyko III nacionalinis Petro Vyšniausko saksofonininkų konkursas-festivalis. Jo metu surengti net keturi įspūdingi koncertai, kuriuose savo meistriškumą pristatė daugiau nei 70 solistų, ansamblių ir pritariančiųjų grupių narių.

Mokytojas Mindaugas Bivainis, Rokas Zdanavičius, Jonas Zubavičius ir Petras Vyšniauskas.

Birštono meno mokyklai šiame konkurse atstovavo saksofonininkas Jonas Zubavičius. Jam fortepijonu pritarė pianistas Rokas Zdanavičius. Jonas, vadovaujamas mokytojo Mindaugo Bivainio, laimėjo pirmąją vietą C kategorijoje. Birštono meno mokyklos mokiniai Jonas ir Rokas taip pat buvo pažymėti diplomu už geriausiai atliktą lietuvių liaudies dainą.


Agnė Baliūnaitė ir mokytoja Dalia Jegelevičienė.

Lapkričio 22-24 dienomis Klasikinės muzikos sostinėje Vienoje vykusiame tarptautiniame jaunųjų pianistų ir kamerinių ansamblių konkurse „Edelweiss“ daugiausia Grand prix laimėjo jaunieji lietuvaičiai. Konkurse dalyvavo daugiau nei 130 vaikų ir jaunuolių iš 16 pasaulio šalių.

Į šį konkursą vyko Birštono meno mokyklos mokinė Agnė Baliūnaitė, vadovaujama mokytojos Dalios Jegelevičienės. Jaunoji pianistė laimėjo trečiąją vietą. Birštonietė turėjo galimybę pasirodyti, nes jos kelionę rėmė Birštono savivaldybės kultūros ir sporto rėmimo fondas. Nepaprastai džiugu, kad jaunieji muzikantai gali dalyvauti tokiuose konkursuose, įgyti patirties, susipažinti su bendraamžiais. Visas konkurso dienas dalyviams buvo organizuota puiki programa: ekskursija į Vienos operos teatrą, jie susipažino su J. Štrauso, J. Haidno ir V. A. Mocarto gyvenimo etapais.
Šiais metais konkursas-festivalis ,,Edelweiss“ buvo dedikuotas Pasaulio lietuvių metams paminėti. Todėl buvo smagu matyti dalyvaujančius lietuvaičius ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Jungtinės Karalystės bei Ukrainos lietuvių bendruomenių.
Esame dėkingi Birštono savivaldybei už galimybę dalyvauti nuostabiame renginyje.
Laimutė Raugevičienė
Birštono meno mokyklos direktorė

Rubrikoje Mokyklų gyvenimas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *