Susitikimas su dailininke Sigute Ach

Vaikų literatūros skyriuje vyko pamokėlė-žaidimas „Spalvoti vardai“, kurią Prienų „Ąžuolo“ progimnazijos pirmokams vedė gerai žinoma rašytoja, dailininkė, knygų iliustratorė Sigutė Ach.
Sigutė Ach – dalininkė ir pasakų vaikams rašytoja, juokais vadinama pačia nerimčiausia Lietuvos kūrėja, mat paklausta, ką veikia, šypsodamasi atsako: „Nieko rimto“. Už tokią iš pirmo žvilgsnio nerimtą, tarsi juokais atsiradusią kūrybą ši dailininkė Lietuvoje mylima jau daugiau kaip du dešimtmečius. Piešti miniatiūras, iliustracijas vaikų knygoms, atvirukus ir rašyti tekstus Sigutė Ach pradėjo 1995 metais. Vėliau su draugu Arvydu Vereckiu įkūrė leidyklą „Nieko rimto“ ir į pasaulį išleido daugybę paveikslų reprodukcijų, atvirukų bei įvairių autorių pasakų knygelių.
Susitikimo metu kiekvienam mokinukui Sigutė Ach sukūrė po du didelius piešinius-akvareles, įtraukdama į vaizduotės žaidimą pamokėlės dalyvius. Užsiėmime dailininkė rodė popieriaus lape išlietą akvarelės dėmelę, kvietė vaikus pasitelkti vaizduotę ir įžvelgti, kas tai galėtų būti. Kiekvienas pasinėrė į savo vaizdinių pasaulį. Tuo tarpu dailininkė mikliai kūrė savąjį vaizdinį – linksmus sparnuotus veikėjus – karvytę ir avelę. Susitikimo tikslas – supažindinti dalyvius su Sigute Ach, prisiliesti prie lakios vaizduotės, kaip prie instrumento, leidžiančio kurti ne tik piešinį, bet ir visą gyvenimą. Sigutės pasiūlymas kiekvieno dalyvio delne pajusti mažą, plazdančią, vos bitės dydžio karvytę, sukėlė įdomius patyrimus apie pakylėtą ir tyrą pasaulį, leidžiantį atsinaujinti, užmiršti kasdienybę, džiaugtis vaikišku džiaugsmu.
Susitikimo pabaigoje mokiniai gavo dovanų – paveikslą su Sigutės Ach palinkėjimu bei autografu. Taip pat visi renginio dalyviai, žaismingai žingsniuodami traukinuku, išsirinko po labiausiai patikusią autorinę iliustraciją.
Renginio dalyviai išsinešė namo ne tik apčiuopiamas dovanas. Dailininkė suteikė daug mielų emocijų, užkrėtė visus ramybe ir lengvumu. Dalyviai turėjo progą išlaisvinti vaizduotę, pasisemti įkvėpimo, nuoširdžiai pabendrauti su kūrėja.

Rubrikoje Bendruomenės. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *