Kūrybinio rašymo dirbtuvės

Vaikų literatūros skyriuje vykusiose kūrybinio rašymo dirbtuvėse įgūdžius lavino Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijos ir Stakliškių gimnazijos dešimtokai. Dirbtuves vedė rašytoja, tinklaraščio www.grafomanija.lt autorė, mentorė Sandra Bernotaitė.
Knygų „Katė, kurios reikėjo“, „Dioniso barzda“, „Gaisras“ bei studijos „Laisvojo rašymo elementai“ autorė dešimtmetį praleido Australijoje, o Lietuvoje kuria ir gyvena vos daugiau nei dvejus metus.
Kaip teigia autorė, kūrybinis rašymas ne tik ugdo gebėjimus mėgautis, vertinti literatūros kūrinius, tačiau gerina kalbėjimo, konstruktyvios kritikos išreiškimo įgūdžius. Sykiu, rašymo dirbtuvėse ugdomas gebėjimas klausytis, girdėti ir pagarbiai diskutuoti. „Rašymo elementus kartais pakanka tik atrasti, išmokti juos pastebėti, kad būtum dėmesingesnis skaitydamas ir laisvesnis rašydamas. Kai jau matai elementus, kiekviena, nesvarbu, prastai ar gerai parašyta, grožinės ar negrožinės literatūros knyga gali tapti mokytoja. Rėmai ir taisyklės apibrėžia erdvę, kurioje galime būti laisvi, o laisvė – kūrybos pagrindas“, – sako S. Bernotaitė.
Į autorę daugiausia kreipiasi studentiško ir vyresnio amžiaus žmonės, bet, jos nuomone, amžiaus limito nėra. Kol žmogus gyvas – jis gali pasakoti ir kurti istorijas.
Kūrybinio rašymo dirbtuvėse dešimtokai rašė su pertraukomis beveik dvi akademines valandas. 90 minučių – tai pakankamai ilgas laikas. Mokiniai dirbtuvėse išbandė įvairią rašymo metodiką, kuri atveria vaizduotę, stiprina vaizduotės raumenį, skatina ne tik svajoti, užsiimti savianalize, bet ir sėsti rašyti.

Susitikimai Vaikų literatūros skyriuje organizuoti įgyvendinant projektą „Literatūrinės dirbtuvės. Laisvai, linksmai ir kūrybingai“. Projektą vykdo Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius, iš dalies finansuoja  Lietuvos kultūros taryba ir Prienų rajono savivaldybė.
Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos informacija

Rubrikoje Bendruomenės. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *