Keliautojai pasidalino žygių akimirkomis „Šaltupyje“

Lietuvos keliautojų sąjungos nariai, lapkričio 9 d. susirinkę į bendražygio Raimondo Puišio kaimo turizmo sodybą „Šaltupis“, uždarė aktyvų sezoną, į kurio kalendorių buvo įtraukta per 40 renginių – sveikatingumo žygių, maratonų, vandens slalomo, daugiakovės, kalnų technikos varžybų, turizmo sąskrydžių, festivalis „Sportas visiems“, Tarptautinės judėjimo savaitės renginiai ir kt. Po gražiausias Lietuvos vietoves keliauta pėsčiomis, baidarėmis, dviračiais, automobiliais. Kaip ir kiekvienais metais, šią vasarą buvo surengtos tarptautinės ekspedicijos ir turiados į kalnus. Jų maršrutai vedė į Tadžikijos Fanų kalnus, Gruzijos istorinį Svanetijos regioną, Kamčiatką, Kurilus…


Tradiciniame sąskrydyje „Šaltupyje“ keliautojai pasidalino savo įspūdžiais, surengė fotografijų parodą, pristatė filmus iš ekspedicijų po kalnus.
Lietuvos keliautojų sąjungos pre-zidentas, patyręs keliautojas Algimantas Jucevičius, per gyvenimą surengęs daugybę tarptautinių turiadų ir asmeniškai lydėjęs žygeivius į kalnus, pasidžiaugė, kad į sąjungą susibūrę Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Plungės, Telšių ir kitų miestų keliautojų klubai aktyviai plėtoja pažintinį turizmą. Pastaraisiais metais vien tik Vilniaus keliautojų klubo organizuotos kalnų turiados Kaukaze, Tian Šanyje, Altajuje kasmet pritraukdavo iki 200 sportinių kelionių mėgėjų. Klubų atstovams prezidentas įteikė atminimo dovanėles – po sąskrydžio „Šaltupyje“ gairelę.
Kiekvieną lapkritį prieš sezono uždarymą Keliautojų sąjungos nariai surengdavo pažintinį žygį į Punios šilą, aplankant istorinę Ąžuolų alėją, partizanų žeminę ir Žalpės slėnį. Šiemet jo atsisakyta dėl Alytuje įvykusio gaisro. Raimundas Puišys svečius pakvietė apžiūrėti Šaltupio, Purvininkų, Pakumprio apylinkes.
Dalė Lazauskienė

Rubrikoje Kultūros kryžkelė. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *