Prienuose vyksta civilinės saugos ir karinės pratybos

Lapkričio 15 – ąją Prienų mieste prasidėjo tris dienas truksiančios savivaldybės lygio civilinės saugos pratybos, kurių tikslas patikrinti Savivaldybės ekstremaliųjų situacijų plano efektyvumą, už veiksmų koordinavimą atsakingų institucijų bei specialiųjų tarnybų pasirengimą reaguoti masinių neramumų, karinių operacijų metu, perspėjant ir evakuojant gyventojus, teikiant pagalbą nukentėjusiesiems, užtikrinant viešąją tvarką Gyventojų surinkimo ir priėmimo punktuose. Kartu rengiamos ir karinės pratybos.

Kompleksinėse pratybose dalyvauja Prienų rajono savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų komisijos, Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro, Gyventojų evakavimo ir priėmimo komisijos nariai, Kauno PGV Prienų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, Alytaus VPK Prienų policijos komisariato, Prienų PSPC, Prienų KKSC, „Žiburio“ gimnazijos, KASP Dariaus ir Girėno apygardos 2 – osios rinktinės, Šaulių sąjungos Vytauto Didžiojo šaulių 2 – os rinktinės ir karo policijos atstovai.

Pagal pratybų scenarijų penktadienio rytmetį buvusio Karinio miestelio teritorijoje vienoje transporto priemonėje buvo rasti ginklai ir sprogmenys, įvyko „priešiškos“ grupuotės narių su sprogmenimis ir ginklais sulaikymo operacija, imituotas sprogimas ir gaisras šaulių ginklų sandėlyje bei masiniai neramumai. Kuriant šias situacijas, dalyvavo atitinkamai nugrimuoti statistai, buvo panaudoti garsiniai šaudmenys ir pirotechnika.

Sužeistieji, jų aimanos ir pagalbos prašymai, sprogimų garsai, iš apleisto pastato besiveržiantys dūmai, jaunuolių kurstomos riaušės, su įjungtomis sirenomis atskubantys policijos, priešgaisrinės apsaugos, greitosios medicinos pagalbos automobiliai, iš aplinkinių namų į Prienų sporto areną evakuojami gyventojai… Šįkart incidentai suvaidinti, tačiau negalima atmesti tikimybės, jog kada nors kažkas panašaus nenutiks iš tikrųjų. Ir tuomet ekstremaliomis sąlygomis taps gyvybiškai svarbus visų civilinės ir krašto apsaugos grandžių tinkamas pasirengimas, institucijų operatyvus reagavimas, tarpusavio veiksmų derinimas, savo pareigų atlikimas.

Šeštadienį ir sekmadienį mieste ir jo prieigose bus imituojami kariniai veiksmai, Prienų gyventojai gatvėse matys patruliuojančius ginkluotus Lietuvos kariuomenės karius su technika, budinčius specialiųjų tarnybų ekipažus, imituojamus eismo ir kitus įvykius, „žaliuosius“ žmogeliukus. Todėl pratybų dienomis gyventojai kviečiami išsaugoti rimtį ir būti supratingiems. Penktadienį į telefonus daugelis jau gavo SMS žinutes apie PAGD prie VRM atliekamą gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos patikrinimą, taip pat Prienų rajono savivaldybės administracijos pranešimą apie vykstančias pratybas.

Lapkričio 17 d. (sekmadienį) 13 val. prieniečiai kviečiami apsilankyti Prienų sporto arenoje (Pramonės g. 20), kur civiliams bus vaizdžiai pristatytos ekstremalios situacijos, veiks ginklų ir ekipuotės ekspozicija, bus vaišinama kareiviška koše.

Gyvenimo“ informacija

Dalės Lazauskienės nuotraukos

Rubrikoje Aktualijos. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *