Nepaprastai paprasta Gintauto Dabrišiaus kūryba

.

.

.

Prienų kraštas įsikūręs nuostabioje vietoje: čia teka upių tėvas Nemunas, ošia šilai ir girios. Tikriausiai ne veltui šis kraštas užaugino gausų būrį rašytojų ir poetų, iš gamtos pasisėmusių harmonijos, įkvėpimo bei sudėjusių visa tai į eiles. Vienas iš jų – iš Sarginės kaimo kilęs poetas Gintautas Dabrišius, kuris praėjusį penktadienį Prienų Justino Marcinkevičiaus viešojoje bibliotekoje pristatė naują knygą „Baltas iš manęs“.

Kartu su knygos autoriumi atvyko ir artimas G. Dabrišiaus bičiulis – žurnalistas, knygų leidėjas Viktoras Rudžianskas, kuris pasidalino mintimis apie jųdviejų jaunystę, autoriaus kūrybą ir naująją jo knygą. Kalbant V. Rudžianskui, nuskambėjo ir G. Dabrišiui adresuotas kiek neįprastas epitetas „lietuviškas dzenbudistas“ (dzenbudizmas – budizmo kryptis, kuriai būdingas mokymas, kad nušvitimas esanti spontaniška patirtis ir visiškai nepriklauso nuo koncepcijų, technikų, ritualų, jis moko gyvenimo harmonijos, pasitelkdamas pasaulietinį meną). Pasak leidėjo, kol kiti poetai ieško įkvėpimo rytuose ir vaidina dzenbudistus, G. Dabrišius jį atranda Lietuvoje ir yra tikrasis lietuviškas dzenbudistas. Nors jo kūryboje daug kas išgalvota, tačiau, kaip teigė V. Rudžianskas, viskas išgalvota natūraliai ir harmoningai.
„Baltas iš manęs“ autoriaus eilėms komplimentų negailėjo ir „Kauko laiptai“ redaktorė, literatūros kritikė Ieva Rudžianskaitė, pripažinusi, jog šis autorius – tai vienas įdomiausių ir unikaliausių poetų Lietuvoje. Anot literatūros kritikės, knygoje besireiškiantis paprastumas subtiliai skatina skaitytoją susitelkti į sudėtingus dalykus, žmogiškąsias vertybes.
Gilią prasmę slepia ne tik G. Dabrišiaus posmai, skambėję pristatymo metu, bet ir pats knygos pavadinimas. Anot autoriaus, pavadinimas „Baltas iš manęs“, tai tarsi baltas popieriaus lapas, kurį gauni mokykloje, o žodžiai, kuriuos jame parašai, turi būti baltesni už baltą popieriaus lapą.
„Baltas iš manęs“ – tai toli gražu ne pirmoji G.Dabrišiaus knyga. Už ankstesnius kūrinius autorius pelnęs ne vieną garbingą apdovanojimą ir dėl savo kūrybos unikalumo subūręs nemenką gerbėjų ratą, kurie atėjo pasiklausyti ir praėjusį penktadienį. Su dar vienu kūrybos vaisiumi poetą sveikino ir Prienų krašto kūrėjų klubo „Gabija“ vadovė Rasa Zdanevičienė bei Prienų rajono savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Zailskienė, kuri džiaugėsi Prienų krašte subrandintų poetų gausa, tarp kurių ir vienas unikaliausių šių laikų Lietuvos poetų – G. Dabrišius.
Rimantė Jančauskaitė

Rubrikoje Kultūra. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *