NE – žemės ūkio žlugdymui, TAIP – saugaus lietuviško maisto gamybai

Lapkričio 7 d. Lietuvoje tarp žemdirbių prasidėjusi tyli ir taiki akcija #zaliejikryziai teturi tokią žinią – esame prieš žemės ūkio žlugdymą, nuo kitų metų žemdirbius apmokestinant gerokai didesniais mokesčiais, prieš visuomenės ir žemdirbių priešinimą, nuolat tai darant žiniasklaidos ir politikų pagalba!
Tapome šios situacijos įkaitais ir jau nebeturime resursų nuolankiai priimti dar vieno parengto mokesčių paketo ir taikstytis su peršamu įvaizdžiu, kad esame išlaikytiniai. Trejus metus iš eilės susiduriame su gamtos sukeltais iššūkiais ir daugelis balansuojame ant išlikimo ribos. Žiniasklaidos neišmanėlių pagalba skaičiuojamos ūkininkų išmokos ir nieko bendro su realybe neturintys straipsniai tik dar labiau didina nepasitikėjimą žemdirbiu. Keli turtingi ūkininkai Lietuvoje neatspindi bendro žemės ūkio vaizdo.
Įvairių specializacijų ūkiai nesusiformavo per vienerius metus. Tam reikėjo ir tebereikia bent jau dešimtmečio juodo darbo, nuolatinės priklausomybės bankams, įsipareigojimų laikymosi, įgyvendinti eiles tikslingų ir betikslių reikalavimų, Europos Sąjungos paramos, kuri iki šiol, palyginti su kitų ES šalių ūkininkais, yra viena iš mažiausių, palankių gamtos sąlygų ir protingos politikos.
Po Nepriklausomybės atgavimo ūkininkavimo pradžia buvo sunki. Tada buvome neįdomūs niekam, nes turėjome tik savo rankas, niekam nereikalingą žemę ir menkas darbo priemones. Dar turėjome svajonę – kada nors gyvensime taip, kaip gyvena ūkininkai senosiose Europos Sąjungos šalyse.
Šiandien kai kurie jau galime sukurti darbo vietą ir kitiems žmonėms, važinėti geresniu ir funkcionalesniu automobiliu, turėti daugiau patogumų buityje ir paatostogauti užsienyje. Tačiau tai gali sau leisti ir dirbantys kituose sektoriuose, siekiantys geresnio gyvenimo kokybės.
Valstybės įstatyminė bazė ir vykdoma politika turi sudaryti sąlygas visiems dirbti ir užsidirbti. Nesame vieni nepatenkinti nelygiomis sąlygomis. Atėjo laikas visiems apjungti savo jėgas!
Kviečiame vienytis žemės ūkį aptarnaujančius verslus (technikos, trąšų, sėklų, augalų apsaugos produktų pardavėjus) ir kitus individualią veiklą vykdančius asmenis! Visi juk esame susiję: nebus mūsų – nereikės ir Jūsų!
Pasakykime drauge: NE – žemės ūkio žlugdymui, TAIP – saugaus lietuviško maisto gamybai!
Prienų ūkininkų sąjungos taryba pritaria ir palaiko organizuojamas akcijas ir kviečia Prienų ir Birštono krašto ūkininkus dalyvauti žemdirbių traktorių akcijoje savivaldybėse. Ją planuojama rengti lapkričio 26 dieną. Dėl informacijos kreiptis į Prienų ūkininkų sąjungą. Tel. 8 655 11 774, el.p. prienailus@gmail.com

Rubrikoje Žemės ūkis. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *