Birštono krašto žinios

. Lapkričio 5–8 dienomis Birštono savivaldybės delegacija, vadovaujama merės Nijolės Dirginčienės, su oficialiu vizitu lankėsi Lipik miesto savivaldybėje, Kroatijoje. Birštono savivaldybei atstovavo Tarybos narė, Kultūros centro direktoriaus pavaduotoja Roma Žentelienė, mero patarėja Rimantė Kurkauskaitė ir Birštono gimnazijos direktorius Alvydas Urbanavičius.
Lipik miestas – turtingas terminiais mineralinio vandens šaltiniais, sveikatinimo, SPA paslaugomis, kultūriniu gyvenimu. Miesto parkai ir žirgynas netrukus bus įtraukti į UNESCO paveldą.
Birštono savivaldybė jau keletą metų glaudžiai bendradarbiauja su Kroatijos Respublikos ambasada ir ambasadoriumi J. E. Krešimir Kedmenec. Jo iniciatyva ir buvo pradėta bendrauti su Lipik miestu. Vizito metu buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Birštono savivaldybės ir Lipik miesto. Nuo šiol bus bendradarbiaujama kultūros, turizmo, verslo, ekonomikos srityse, keičiamasi patirtimi, plėtojama projektinė veikla.


. Rygoje vyko 5-asis Kinijos ir Vidurio Rytų Europos šalių ministrų turizmo forumas, kurio metu didžiausias dėmesys buvo skiriamas turizmo produktų plėtrai skaitmeninėje eroje. Vykdant „17 + 1“, be aukšto lygio susitikimo, buvo surengta produktų kūrimo sesija ir galimybė politinėms delegacijoms rengti dvišalius susitikimus su Kinija ir (arba) kitomis Vidurio Rytų Europos šalimis. Be to, pirmą kartą vyks „Marco Polo Tourism Award“ apdovanojimų ceremonija – geriausio bendro turizmo produkto konkursas Kinijos rinkai. Birštono kurortui atstovavo Birštono savivaldybės mero patarėja Rimantė Kurkauskaitė ir Birštono turizmo informacijos centro direktorė Rūta Kapačinskaitė.


. Nuo š. m. lapkričio 11 d. Birštono gyventojai ir kurorto svečiai savo elektromobilius gali įsikrauti nemokamoje elektromobilių greito įkrovimo stotelėje, adresu: B. Sruogos g. 23A, Birštone. Stotelė įrengta įgyvendinant projektą „Elektromobilių įkrovimo prieigų įrengimas Birštono mieste“, kuris buvo finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis. Pasibaigus šiam projektui, Birštono savivaldybė penkerius metus dar bus atsakinga už elektromobilių įkrovimo paslaugos teikimą miesto gyventojams ir kurorto svečiams nemokamai. Iki šių metų pabaigos planuojama įrengti dar vieną apšviestą įkrovimo stotelę su stogine, adresu: Jaunimo g. 4.

Rubrikoje „Birštono versmės“. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *