Trečiojo amžiaus universiteto studentai mokėsi pažinti save ir kitus

Šventasis Dionizas (Dionysius) yra pasakęs: „Nenorėti nieko išmokti yra nusikaltimas“, todėl dėmesys nuolatiniam tobulėjimui, savišvietai, žinių atnaujinimui yra svarbus ne tik jaunystėje, bet ir vyresniame amžiuje. Svarbų vaidmenį šioje situacijoje atlieka Trečiojo amžiaus universitetai, kurie suteikia galimybę mokytis ir senjorams, ir dar darbingo amžiaus žmonėms. Juk žmonės sako, kad mokytis niekada ne vėlu!


Praėjusį trečiadienį Trečiojo amžiaus „Medardo Čoboto TAU“ universiteto Prienų filialo studentai rinkosi į pirmąją šių mokslo metų paskaitą. Susirinkusiuosius su naujais mokslo metais sveikino šio universiteto Prienų filialo direktorė Dalė Šimukauskienė, muzikinį kūrinį dovanojo Prienų globos namų gyventoja. Paskaitą apie žmogaus raidą skaitė Vytauto Didžiojo universiteto Socialinių mokslų fakulteto profesorė Nijolė Petronėlė Večkienė.
Dėstytoja studentams pasakojo apie emocinį, psichologinį žmogaus vystymąsi nuo kūdikystės iki senatvės. Aiškino kiekvienam gyvenimo etapui svarbius dalykus, būdingus elgesio bruožus ir juos lemiančius veiksnius. Anot profesorės, visi žmonės kuriame nors amžiaus tarpsnyje patiria tam tikrų skaudžių arba džiuginančių įvykių, kurie kartais visai nesąmoningai gali paveikti tolimesnę žmogaus raidą, jo elgesį, vadinamąjį „stuburą“ (vertybes, įsitikinimus).
Paskaitos metu suprasti save ir kitus studentai mokėsi per gyvenimiškos patirties prizmę: kartu su dėstytoja dalinosi įvairiomis gyvenimiškomis istorijomis, diskutavo, sprendė klausimus, kaip tai galėjo paveikti jų gyvenimus. N.P. Večkienės teigimu, bet kuriame amžiuje žmogui svarbi ne tik fizinė, bet ir psichologinė bei socialinė sveikata. Būtent todėl žmogui svarbus ryšys su kitais žmonėmis.
Po beveik pusantros valandos trukusios paskaitos studentų veiduose nebuvo matyti nė krislelio nuovargio, priešingai, jie tryško noru bendrauti, pasidalinti įspūdžiais ir dar šiek tiek paklausti. Jie, kaip „tikri“ studentai: jų akys dega noru mokytis, vieni noriai diskutuoja, atsakinėja į dėstytojos užduotus klausimus, kiti iš jų patyliukais šnabždasi, o treti nedrąsiai klauso ir atsakymus apmąsto mintyse.
Rimantė Jančauskaitė

Rubrikoje Bendruomenės. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *