„Sūpavimas“ ir „IR: 132 eilėraščiai“ arba sūpavimasis tarp teksto ir eilėraščio

Spalio 22-oji – ypatinga diena, tokia diena, kokių retai tepasitaiko eilinio skaitytojo gyvenime: Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos „GURMANŲ RESTORANE“ tądien dienos pietūs buvo „šviežios“ knygos „Sūpavimas“ ir „IR: 132 eilėraščiai“, o bibliotekoje susirinkę išpuoselėto literatūrinio skonio skaitymo gurmanai turėjo ne tik puikią progą „paragauti“ šviežių, dar spaustuvės dažais kvepiančių, knygų, bet ir susitikti su šių knygų autoriais – dviem žinomais Lietuvos rašytojais, eseistais,  literatūros kritikais, daugelio literatūrinių premijų laureatais Gintaru Bleizgiu ir Aidu Marčėnu, apie kuriuos poetas Rimvydas Stankevičius yra sakęs, kad jie yra „legendiniai Lietuvos poetai, prie kurių spiečiasi ir poezijos medučio nešėjai, ir jo ragautojai“.

????????????????????????????????????

Susitikimas su šiomis išskirtinėmis asmenybėmis buvo puiki proga artimiau susipažinti, pabendrauti, pasikalbėti, pasidžiaugti naujausiomis jų knygomis „Sūpavimas“ ir „IR: 132 eilėraščiai“, išgirsti pačių autorių skaitomus prozos tekstus ir eilėraščius, juolab kad daugelis susirinkusiųjų pristatomų knygų dar nebuvo nė pavartę, nes jos skaičiuoja pirmąsias savo išėjimo iš leidyklų dienas ir savaites.
Poetai kalbėjosi apie pasaulį, gyvenimą, laiką, būtį, buvimą, rašymą ir kūrybą, apie „Kodėl? Kur esu? Iš kur esu? Iš kur ateina žmonės? Kur nueina? Iš kur ateina žodžiai ir kodėl reikia juos pasakyti? („Sūpavimas“, psl. 164). Atsakymas paskutiniajame – 364-ajame puslapyje: „/…/ reikia įveikti pasaulį ir laiką: būti.“
Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos informacija

Rubrikoje Kultūra. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *