„Ruduo ant gimtinės tako“

Ruduo – vieniems tai margaspalviai lapai, kitiems – tai dargana ir niūrios mintys, o tretiems – tai derliaus nuėmimo metas. Tačiau koks gi būtų ruduo be tradicinių rudens švenčių, kurios kasmet kviečia susiburti, pasidalinti džiaugsmais ir rūpesčiais ar pasigirti rudens gėrybių kraite. Lietuviškų rudens tradicijų neužmiršta ir Šilavotas, kuris praėjusį šeštadienį sukvietė seniūnijos gyventojus į kasmetinę rudens šventę „Ruduo ant gimtinės tako“.


„Tik rudenį gali matyti aukso pievą, žarijom užslėpta, prigludusi prie žemės miega. Tik rudenį gali po darbų atsikvėpti, priglausti gelsvą lapą, paleisti jį upe. Tik rudenį jauti, kad mūsų triūsas nenuėjo niekais. Pilni minčių aruodai, kvepia duona ir žeme“, – skambiais žodžiais susirinkusiuosius sveikino renginio vedėja Saulė Blėdienė. Pasak jos, ši šventė – puikus Šilavoto seniūnijos bendrystės pavyzdys, kuris sukuria gėrį, didina pasitikėjimą savimi, leidžia dalintis teigiamais įspūdžiais ir džiaugtis buvimu kartu.
Tikriausiai ne vienas tikras lietuvis pasakytų, jog rudens šventė neįsivaizduojama be derliaus varžytuvių, kurios vyko ir Šilavoto laisvalaikio salėje. Dar prieš renginį seniūnaitijų šeimininkės galvojo, triūsė savo virtuvėse, besiruošdamos nustebinti kaimynus rudens gėrybių stalų varžytuvėse „Ir skanu, ir gražu“. Čia amžinai išlikti jauniems linkėjo Jiestrakio atstovai, pagaminę jaunystės eleksyrą, Ingavangio seniūnija stalą papuošė įspūdinga rudens puokšte bei vaišino žuvimi, Klebiškio šeimininkės kvietė paragauti netradicinio deserto, cukinijų torto. Na, o Šilavotas paruošė sumuštinius su rudens gėrybėmis ir pagardino juos meile.
Renginio metu taip pat apdovanoti gražiausių sodybų šeimininkai, puoselėjantys aplinką, ne tik sau, bet ir aplinkiniams, kad visiems būtų gera ir gražu: Ona Nijolė Žiobienė (Šilavoto k. sodyba), Edita Abramavičiūtė ir Remigijus Radžiūnas (Ingavangio k. sodyba), Agnė ir Andrius Bubilai (Stuomenų k. sodyba), Rolandas ir Auksė Aleksandravičiai (Meškinės k. sodyba) bei Daiva ir Jonas Olišauskai (Klebiškio k. daugiabutis).
Kartu su Šilavoto seniūnijos gyventojais pasidžiaugti bendryste atvyko ir garbūs svečiai: Seimo nario Andriaus Palionio padėjėja Valė Petkevičienė, kuri A. Palionio vardu padėkojo šios šventės rėmėjams: Albertui Cikanavičiui, Robertui Grabauskui, Laimai Valkauskienei ir Juditai Lučkienei. Nepamiršti savų tradicijų linkėjo Prienų rajono savivaldybės tarybos narys Aleksas Banišauskas. Bendryste taip pat džiaugėsi ir Šilavoto seniūnė Neringa Pikčilingienė, kuri susirinkusiuosius vaišino gardžiu plokštainiu.
Visos šventės metu kaimynai vieni kitiems negailėjo šypsenų, geros nuotaikos ir komplimentų pačių paruoštiems patiekalams, pareikalavusiems nemažai triūso ir rūpesčio. Šventinę nuotaiką pagyvino muzikantas Aloyzas Rutkauskas, kuris atliko širdžiai mielas lietuviškas dainas.
Rimantė Jančauskaitė

Rubrikoje Seniūnijose. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *