Kūrybinio mąstymo pamokos bibliotekoje

Prienų Justino Marcinkevičiaus viešojoje bibliotekoje vyko kūrybinio mąstymo pamokos su vaikų bei jaunimo rašytoja Ilona Ežerinyte. Renginyje kūrybingumą lavino Prienų „Ąžuolo“ progimnazijos septintokai ir aštuntokai su lietuvių kalbos mokytojais I. Drižilauskiene bei J. Jonyka.


„Nėra tokio darbo ar veiklos, kuriame nebūtų kur pasireikšti kūrybiškumui“, – tikino rašytoja, trijų prestižinių Lietuvos vaikų literatūros premijų laureatė, literatūros konkursų laimėtoja ir nominantė, tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos IBBY narė bei kūrybinio rašymo mokytoja Ilona Ežerinytė, pristatydama kūrybiškumo skatinimo metodus. Rašytoja kaip pavyzdžius pasitelkė muzikantų, rašytojų, politikų ir verslininkų sėkmės istorijas, kurie tikslui pasiekti išradingai panaudojo kūrybiškumą. Buvo įdomu išgirsti, jog garsiam amerikiečių chirurgui Joseph Murray kilo geneali mintis atlikti sėkmingą pirmąją inksto transplantaciją namuose prireikus pakeisti senąjį fortepijoną nauju, nesutrukdžius savo žmonai, profesionaliai pianistei, repetuoti. Kilusi netikėta asociacija, jog vienas inkstas pakeičiamas kitu tarsi du fortepijonai – pelnė chirurgui ne tik Nobelio premiją, bet ir atvėrė galimybę gyventi daugybei žmonių. Kitas mokinių šypsenas kėlęs pavyzdys iš verslo sektoriaus – tai pačio blogiausio viešbučio pasaulyje statusą kūrybiškai išnaudojantis Amsterdamo viešbutis „Hans Brinker Budget“, kuris, neįtikėtina, bet neatbaido klientų, nors jame nesilaikoma jokių higienos normų, dažnai nėra šilto vandens bei demonstruojamas abejingumas atvykusiems svečiams. Rašytojos pristatytoje kūrybiškumo statistikoje buvo teigiama, jog visi gimstame kūrybiški, tik augant, prisitaikant prie visuomenės keliamų socialinių normų, mokykloje mokantis tik vieno sprendimo būdo, originalumas pradeda trukdyti ir suaugus lieka vos 2 proc. kūrybiškų suaugusiųjų, bet kūrybiškumą kasdien lavinant ir treniruojantis galima auginti „kūrybiškumo raumenis“, o vėliau pagerinti ne tik savo gyvenimo kokybę, bet ir akademinius ar profesinius pasiekimus.
Po išsamaus kūrybinių metodų pristatymo vyko praktinė užsiėmimo dalis. Rašytoja skatino kūrybiškai pažvelgti į iš pažiūros labai paprastus dalykus: į trikampį arba plytą, sugalvojant kuo daugiau jų panaudojimo būdų. Mokinių išradingumas stebino, užsiėmimo metu, per vos keletą minučių, buvo sugalvota daugiau kaip 15 skirtingų plytos panaudojimo būdų, trikampio – 21.
Susitikimas su rašytoja Ilona Ežerinyte buvo organizuotas įgyvendinant projektą „Literatūrinės dirbtuvės. Laisvai, linksmai ir kūrybingai“. Projektą vykdo Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius, iš dalies finansuoja  Lietuvos kultūros taryba ir Prienų rajono savivaldybė.
Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos informacijos

Rubrikoje Mokyklų gyvenimas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *