Knygos „Draugystė ant straublio galo“ pristatymas bibliotekoje

Kartą gyveno labai didelis dramblys ir maža pelytė. Juodu buvo geriausi draugai. „Tik ar gali  draugystė būti tokia didelė, kad ją galėtų pakelti tik dramblys arba ji tilptų mažoje pelytės širdelėje?“ – vaikų klausė dailininkė Aušra Kiudulaitė, spalio 4 d. Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje pristatydama pačios iliustruotą knygą „Draugystė ant straublio galo“. Knyga yra patekusi į geriausių knygų vaikams penketuką, 2017 metais dalyvavo Knygos meno konkurse ir pelnė gražiausios knygos premiją už vaikiškos vaizduotės pajautimą ir profesionalią jos išraišką. Taip pat knyga jau yra išleista prancūzų ir rumunų kalbomis.


Knygos „Draugystė ant straublio galo“ pristatymo metu vaikai turėjo galimybę išgirsti dramblio Džeraldo ir pelytės Patricijos nuotykius kitaip, nes dailininkė A. Kiudulaitė knygą pasakojo kartais įterpdama įvykių ar istorijų, kurių nebuvo knygoje. Vėliau dalyviai žaidė smagų ir įtraukiantį žaidimą „O jeigu aš būčiau…“, kuris puikiai atspindėjo knygos „Draugystė ant straublio galo“ turinį.
Po linksmo vaizduotės žaidimo vaikai įsijautę žiūrėjo į autorės paruoštas skaidres, klausėsi dailininkės pasakojimo apie žymų prancūzų dailininką Henrį Matisse’ą, kuris po ligos, negalėdamas vaikščioti, pradėjo karpyti popierių ir kurti koliažus. Dailininkė taip pat atskleidė paslaptį, ko reikia, kad koliažas pavyktų – reikia tik kelių dalykų: žirklių, popieriaus, klijų ir skraidinančios vaizduotės. Skaidrėse demonstruodama ornamentais, dėmelėmis, langeliais ištapytus popieriaus lapelius, ji skatino vaikus pasitelkti fantaziją ir paspėlioti, ką būtų galima iš šių lapelių iškirpti. Vaikai, į juos žiūrėdami, matė debesis, medžius, namus, tvoras, gyvūnus ir daug kitų dalykų. Vėliau dailininkė išdalino vaikams visą pluoštą tokių pačios išmargintų lapelių, o vaikai, naudodami žirkles ir klijus, ėmė kurti knygos iliustracijas, paveikslus. Viešnia džiaugėsi originaliais darbeliais ir teigė, kad kūrybinės dirbtuvės ją įkvepia, nes per kiekvieną susitikimą vaikai leidžia akimirkai prisiminti, koks paprastas ir kartu visiškai stebuklingas yra pasaulis vaikystėje.
Renginyje dalyvavo Prienų „Ąžuolo“ progimnazijos antrokai su mokytoja R. Bartkute. Susitikimas su dailininke Aušra Kiudulaite buvo organizuotas įgyvendinant projektą „Literatūrinės dirbtuvės. Laisvai, linksmai ir kūrybingai“. Projektą vykdo Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius, iš dalies finansuoja  Lietuvos kultūros taryba ir Prienų rajono savivaldybė.

Rubrikoje Mokyklų gyvenimas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *