Želkūnų bendruomenės mėgėjų teatro viešnagė Anglijoje

Mėgėjų teatras „Veidrodis“ gyvuoja jau penktus metus. Paskutinius trejetą metų jis atstovauja Želkūnų bendruomenei Stakliškių seniūnijoje. Šis kolektyvas – tai jungtinis kelių šeimų ir pavienių žmonių, mylinčių teatrą, darinys iš artimų Antaveršio, Stakliškių ir Vyšniūnų kaimų.


Jo įkūrėjas, režisierius ir aktorius Jonas Grabauskas – dabar jau stakliškietis, kilęs nuo Skaudvilės. Kolektyvo nariai – bibliotekos ir mokyklos darbuotojai, kalvis, vadybininkas ir politikos atstovas. Teatras kasmet pastato po spektaklį, dalyvauja įvairiuose renginiuose, jau antrus metus rengia Mėgėjų teatrų festivalį „Rudens sambariai“, kuris šiemet vyks lapkričio 30 d. Stakliškių gimnazijos salėje.
Taip atsitiko, kad Tarptautinės mokytojų dienos išvakarėse Želkūnų bendruomenės teatras atsidūrė Anglijoje. Teko garbė parodyti du spektaklius Kingslyno (angl. King’s Lynn) lietuvių bendruomenei, į kurią pakvietė buvusi prienietė, mokytoja, Audronė Mordasienė. Vaidinome Just. Marcinkevičiaus „Mindaugo“ ištrauką ir Vydūno komediją „Numanė“.
Pilna žiūrovų salė rodė, kad lietuviai užsienyje išsiilgę lietuviškos kalbos, papročių ir tradicijų. Po pasirodymų vakaronės metu skambėjo lietuviškos dainos, šokiai, eilės. Ir niekas nenorėjo skirstytis namo…
Svečiuose Anglijoje teatras viešėjo trejetą dienų, juo rūpinosi vietinės lietuvių bendruomenės atstovai. Kolektyvas apžiūrėjo nuostabią Ylio katedrą, vaikščiojo Šiaurės jūros pakrante, grožėjosi Norfolko grafystės parkais ir pilimis, žavėjosi mažų miestelių senamiesčiais bei angliškomis tradicijomis. Dalyvavo ir miestelio bendruomenės surengtame aukcione, kuriame įsigijo įdomių smulkmenų.
Dėkojame kelionės organizatorei Audronei Mordasienei, Kingslyno lietuvių bendruomenės pirmininkui Gintarui Šimanskui bei visiems globojusiems lietuviams už puikų priėmimą ir gerai praleistą laiką. Ši draugystė tęsis ir toliau, kadangi buvo nutarta pasirašyti bendradarbiavimo sutartį tarp abiejų bendruomenių.
Mūsų teatrui tai buvo įdomus iššūkis ir nauja patirtis, kurie įrodė, kad vaidinti kolektyve – tai ne tik malonumas, kartu tai rimtas ir atsakingas darbas, reikalaujantis pasiaukojimo, atsakomybės, pareigingumo. Jis moko dirbti komandoje, kurioje nuolat tenka derintis bei gerbti vieniems kitus. Be šito kūrybinis darbas nevyktų darniai. Todėl linkime kolektyvui ir toliau priimti naujus iššūkius bei skleisti gerąją patirtį…
Želkūnų bendruomenės informacija

Rubrikoje Pasaulis iš arti. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *