„Metų ūkio 2019“ konkurso nugalėtojas – Auksės ir Rolando Aleksandravičių ūkis

Praėjusį penktadienį vykusiame Prienų ūkininkų sąjungos tarybos posėdyje aptarti konkurso „Metų ūkis 2019“ rezultatai ir pasiruošimas tradicinei ūkininkų šventei. Ją planuojama rengti lapkričio 20 d. Prienų kultūros ir laisvalaikio centre.
„Metų ūkio“ rajoniniame konkurse šiemet buvo pristatyti šeši ūkiai. Tai – tradiciniai augalininkystės, gyvulininkystės ir mišrūs šeimos ūkiai, tęsiantys senelių, tėvų ūkininkavimo tradicijas. Konkurso nugalėtoju pripažintas Auksės ir Rolando Aleksandravičių ūkis iš Šilavoto seniūnijos. Antroji vieta skirta Pakuonio krašte ūkininkaujančiam Donatui Šimukoniui, o trečioji – Jiezno seniūnijoje Kisieliškių kaime šeimos ūkį puoselėjantiems Sonatai ir Juozui Bukevičiams. Verti apdovanojimų ir kitų konkurse dalyvavusių ūkių šeimininkai. Visi jie bus pagerbti „Metų ūkio“ šventės metu.
Posėdyje taip pat diskutuota apie sudėtingą situaciją žemės ūkyje: vis mažėjančias pieno supirkimo kainas, planuojamą žemės mokesčio didinimą, lengvatų dyzelino pirkimui naikinimą, įvedamus naujus biurokratinius reikalavimus ir kitas valdžios ruošiamas „dovanas“ žemdirbiams. Pritarta ir visuotinio žemdirbių suvažiavimo organizavimui, ir protesto akcijų iniciatyvoms.
Į naujai formuojamą Prienų rajono verslo tarybą ūkininkai delegavo sąjungos pirmininką Martyną Butkevičių bei pavaduotojus Ovidijų Drūlią ir Darių Tarasevičių.
„Gyvenimo“ informacija

Rubrikoje Žemės ūkis. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *