Biršono vaikų lopšelyje-darželyje „Vyturėlis“

Būkime atidūs kelyje

Prasidėjus naujiems mokslo metams, gatvėse ir keliuose padaugėjo jaunųjų eismo dalyvių. Mūsų darželio ugdytiniai buvo supažindinti, kaip reikia saugiai keliauti į darželį.
Sporto salėje buvo ištiesti perėjų takeliai, kur vaikai buvo supažindinti su baltomis linijomis. Gatvę reikia pereiti tik ten, kur nupiešta šis „zebro“ ženklas. Einant baltomis linijomis reikia neskubėti, nebėgti, o pasižiūrėti į abi kelio puses, tik tada saugiai keliauti per kelią.
Vidury salės stovėjo „dėdė“ šviesoforas su savo įvairiaspalvėm „akutėm“. Juk tos „akutės“ reguliuoja ne tik suaugusiųjų, bet ir mašinų eismą. Vaikams buvo priminta, kad gatvę pereiti reikia, kai dega žalia šviesoforo „akutė“, geltonai degant – pasiruošiam, o degant raudonai – stovime ir niekur neiname. Mažiesiems eismo dalyviams patiko reguliuoti šviesoforo „akutes“, kitiems vaikščioti perėjų takeliais.
Padidėja rizika patekti į nelaimingą atsitikimą kelyje, kai lauke tamsu. Tamsiuoju paros metu reikia nešioti atšvaitus, šviečiančias liemenes. Vaikai apžiūrėjo įvairius atšvaitus, kaip jis turi būti segamas prie kuprinių, drabužių. Vaikai pasakojo, kokius jie turi atšvaitus, paminėdami, kad ir tėveliai turi ir juos nešioja prisisegę. Atšvaitas turi būti pagrindinis kiekvieno vaiko ir suaugusio atributas.
Priminimas eismo taisyklių, budrumas, atsakingumas nuo mažens apsaugos vaikus nuo nelaimingų atsitikimų. Saugūs ir linksmi galėsime keliauti į darželį, važinėtis dviračiais, paspirtukais.
Genovaitė Daškevičienė
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė


„Jie mus gina, saugoja ir padeda“

Spalis – gražus savo spalvomis ir šventinėmis dienomis. Pagyvenusių žmonių diena, Angelų sargų diena, Mokytojų diena, Paštininkų diena… ir čia ne visas sąrašas šventinių dienų. Kaip juose nepaklysti, kaip suspėti visus pasveikinti?! Vaikams patinka, kai juos sveikina. Aišku, patinka ir sveikinti kitus – tėvelius, draugus, senelius.
Kai sužinojo, jog eisime į policiją pasveikinti policininkų jų profesinės šventės proga – labai apsidžiaugė. Ar nesutrukdys lietus?! Nešini skėčiais, gėlėmis, keliavome į policijos komisariatą. Neįprastas šurmulys komisariate. Gera nuotaika, nuoširdus bendravimas, šypsenos – štai ką radome policijoje. Maži vaikai dar tik mokosi sveikinti, todėl buvo nedrąsu ištarti sveikinimo žodžius. Įveikę nedrąsą vaikai linkėjo policininkams sveikatos, daug draugų, valgyti daržoves ir vaisius.
Policininkų darbo vietoje – pirmą kartą. Viskas labai įdomu – stebėti vaizdo kamerose atpažįstamas vietas, pamatyti save ekrane, savo skėčius, paliktus prie komisariato, sužinoti, kur yra laikino sulaikymo kamera. Pats įdomiausias dalykas, tai galimybė pasidaryti savo pirštuko antspaudą. Norint jį pasidaryti, teko ir pagalvoti, o kokie pirštukų vardai. Vieni pasidarė nykštuko, kiti mažojo…

O kaip paryškėja per padidinimo stiklą! Atradimas! Kitas džiaugsmingas susitikimas su policijos bičiuliu Amsiu. Jis pavaišino vaikus saldumynais ir palydėjo prie policininkų tarnybinių automobilių. Visi norėjo pasėdėti automobilyje, išgirsti, kaip kaukia pavojaus sirena. Vaikai uždavė policininkams klausimus – kam planšetė automobilyje, ar pistoletas tikras, Tėja padėkojo policininkams ir susirūpinusi pasakė, kad eitų į vidų, nes sušals. Ačiū, kad mus saugote, kad matote, girdite ir ginate!
Rosita Ulinskienė
Birštono vaikų lopšelio-darželio „Vyturėlis“ auklėtoja metodininkė

Rubrikoje Teisėsauga. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *