Vairuotojų ir keliaujančiųjų diena

Rugsėjo paskutinį sekmadienį buvo minima Vairuotojų ir keliaujančiųjų diena. Ši diena skirta dar kartą visiems susimąstyti apie eismo saugumą, moralines ir dvasines vertybes, atsakyti sau į klausimą, ar tinkamai elgiamės kelyje.
Rugsėjo paskutinį sekmadienį Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena paskelbė Lietuvos vyskupų konferencija dar 2009 metais. Šią dieną daugelyje Lietuvos katalikų bažnyčių Mišių metu meldžiamasi ir prašoma visų keliautojų globėjo šventojo Kristoforo palaimos globoti visus keliaujančiuosius.
Keliaujančiųjų ir vairuotojų dienos minėjimas yra saugaus eismo projekto „Saugokime vieni kitus kelyje“ sudėtinė dalis. Šio projekto tikslas – keisti eismo dalyvių elgesį, ugdyti kultūrą keliuose ir gatvėse, pilietiškumą, atsakomybę ir sąmoningumą krikščioniškų vertybių pagrindu, mažinti žūčių ir sužeistų žmonių skaičių eismo įvykiuose. Nuo 2010 metų vykdomą projektą inicijavo Susisiekimo ministerija, Lietuvos vyskupų konferencija, Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos ir Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos.
Šiemet rugsėjo 29 d. pagrindiniai renginiai „Būk matomas ir saugus“, skirti Keliaujančiųjų ir vairuotojų dienai paminėti, vyko Vilniuje (Katedros aikštėje), Klaipėdoje (Atgimimo aikštėje) ir Panevėžyje (Laisvės aikštėje). Juos organizavo kelių policijos pareigūnai kartu su kitų institucijų atstovais.
Alytuje policijos pareigūnai rugsėjo 29 d. dalyvavo šv.Mišiose Šv. Angelų Sargų, Šv. Kazimiero ir Švč. M.Marijos Krikščionių Pagalbos bažnyčiose, o po jų kreipėsi į tikinčiuosius bei priminė pagrindines saugaus elgesio kelyje ir gatvėje taisykles, dalino atšvaitus, prevencinę šviečiamojo pobūdžio medžiagą.
Skaudu, kad Alytaus apskrityje 2019 m. įvyko 94 eismo įvykiai, o juose žuvo 4 ir nukentėjo, įvairius sužalojimus, traumas patyrė 116 asmenų.
Situaciją gerinti galime kartu, pradėdami nuo savo atsakingo ir saugaus elgesio. Juk pagrindinė Kelių eismo taisyklių nuostata – savitarpio pagarba ir atsargumas, supratimas ir sutarimas. Būtina justi atsakomybę už kitus, būti pilietiškiems, netoleruoti šiurkščių Kelių eismo taisyklių pažeidimus darančių asmenų, kelių chuliganų, neblaivių vairuotojų. Toks neatsakingumas ir neatsargumas jau rytoj į kažkieno namus gali atnešti baisų skausmą.
Policija darsyk primena eismo dalyviams:
– prie transporto priemonės vairo sėskite tik blaivūs;
– važiuokite neviršydami leistino greičio;
– transporto priemonėje ir vairuotojas, ir keleiviai privalo užsisegti saugos diržus. Mažuosius keleivius vežkite jiems skirtose specialiose sėdynėse;
– būkite matomi tamsoje, naudokite atšvaitus, šviečiančius žibintus, ryškiaspalves liemenes su šviesą atspindinčiais elementais;
– prieš pėsčiųjų perėją nulipkite nuo dviračio, elektrinio (motorinio) paspirtuko, triračio, riedžio ir per perėją jį persiveskite;
– pėstieji, būkite atidūs ir įsitikinkite savo saugumu prieš įeidami į važiuojamąją kelio dalį.
Prašome apie neblaivius ir chuliganiškai vairuojančius vairuotojus, įžūlius ir pavojingus pažeidimus, keliančius akivaizdžią grėsmę kitiems eismo dalyviams, informuoti policiją.
Atsitikus nelaimei, skambinkite skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112.
Alytaus apskr. VPK informacija

Rubrikoje Teisėsauga. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *