Rudens spalvas plovė lietus…

Rugsėjo 28 d. Prienų sporto arenos teritorijoje vykusios Prienų krašto mugės ir sporto šventės „Rudens spalvos“ programa buvo tokia gausi ir įvairi, kad joje kiekvienas, net ir išrankiausias, dalyvis būtų radęs sau užsiėmimą pagal pomėgį. Buvo dėtos didelės pastangos, sutelktos visos pajėgos, kad šventė įvyktų, būtų įdomi ir gausiai lankoma. Bet… Prienams nepasisekė su oru. Įsismarkavęs lietus atbaidė ne tik potencialius prekeivius, bet ir žiūrovus.

Visgi šventėje veiksmo netrūko. Jos dalyviai, susirinkę iš seniūnijų, bendruomenių, klubų, įvairių įstaigų, taškė balas, statė ir puošė palapines, kulinarinio paveldo ir netradiciniais patiekalais iš bulvių nuklojo savo stalus, vertinimo komisijos narius ir visus smagurius kvietė užeiti į jų kiemelius ir paskanauti bulvinių skanėstų. Daugelis komandų ir šeimininkių rungėsi gardžiausio patiekalo konkurse. Cepelinai ir pyragėliai su įvairiausiais įdarais, kokorai, tarkė, kugelis su kiaulės koja, pyragai, saldainiai ir net tortas iš bulvių – tiek daug visko buvo patiekta iš lietuviams tokios įprastos daržovės. Prienų rajono šeimininkės pasirodė besančios itin išradingos, jos galėtų kasdien savo šeimynas maitinti vien bulvėmis, o namiškiai vargu ar suprastų, iš ko jų patiekalai pagaminti…

Į šventę buvo pakviesti ir apdovanoti konkurso „Tapkime žydinčia savivaldybe“ nugalėtojai, beveik dvidešimties gražiausiai tvarkomų sodybų, pastatų seniūnijose ir Prienų mieste šeimininkai. Apdovanojimus jiems įteikė meras Alvydas Vaicekauskas. Išrinktos ir sveikiausios rajono įstaigos bei įmonės. Sveikiausia bendruomene pripažintas Šilavoto pagrindinės mokyklos kolektyvas, padėkos už sveikos gyvensenos propagavimą įteiktos „Saulutės“ lopšelio-darželio ir Socialinių paslaugų centro kolektyvams. Šio konkurso laimėtojams dovanas įteikė Visuomenės sveikatos biuro direktorė Ilona Lenčiauskienė, padedama mero. Šventės metu atskiroje palapinėje vyko biuro sveikatinimo akcija „Sveikata – brangiausias turtas“. Sveikata neatsiejama nuo sveikos ir aktyvios gyvensenos, tai savo pavyzdžiais bandė įrodyti futbolo, krepšinio, teniso ir stalo teniso, smiginio, irklavimo (konceptas) ir kitų sportinių varžybų dalyviai. Kiekvienos sporto šakos nugalėtojai ir prizininkai buvo įvertinti medaliais ir taurėmis. Sportiniu azartu bene labiausiai išsiskyrė futbolininkai, stadione vaikęsi kamuolį ir per lietų.

Į savo palapinę dalyvius kvietė ir prieš metus susikūrusios Lietuvos jėgos trikovės federacijos atstovai, reklamavę lapkričio 24 dieną Prienų arenoje pirmą kartą vyksiantį WRPF Lietuvos čempionatą, kurio metu stipruoliai savo jėgas išmėgins trijose rungtyse. Organizatorių teigimu, renginys žiūrovams bus nemokamas.

Šventėje mokomąsias programas pristatė, sriuba, arbata ir kitais patiekalais vaišino Alytaus profesinio rengimo centro moksleiviai ir mokytojai. Išreikšti savo nuomonę kvietė iniciatyvos „Laimingas Prienų kraštas“ savanoriai; edukacinėmis programomis, netradicinėmis užimtumo formomis domino Prienų krašto muziejaus ir Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos darbuotojai.

Kai jau viskas buvo apžiūrėta, išragauta, dalyviai apdovanoti, riestainių įsigyta, atėjo metas

Respublikinio folkloro kolektyvų festivalio „Tėvelio dvarely“ baigiamajam koncertui, kurį vedė Lietuvos žurnalistė, etnologė, tautosakininkė Gražina Kadžytė. Prienuose dvi dienas vykęs festivalis sukvietė vaikų, jaunimo bei suaugusiųjų folkloro ansamblius iš Kauno, Jonavos, Kaišiadorių, Skriaudžių, Jiezno, Birštono, Kuršėnų ir Prienų.

Dalė Lazauskienė

Autorės nuotraukos

 

Rubrikoje Bendruomenės. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *