Vyko ukrainiečių renginiai

Rugpjūčio pabaigoje kaimo turizmo sodyboje „Šaltupis“ vyko ukrainiečių renginiai. Sodybos šeimininkams padedant, Kauno skyriaus ukrainiečių bendrija vaikams iš Ukrainos ir Kauno ukrainiečių bendruomenei organizavo vasaros stovyklą „Barvynok“. Stovyklos metu buvo surengtos ukrainiečių kalbos, geografijos, istorijos pamokėlės, vyko tradicinių ukrainietiškų amatų – siuvinėjimo, šiaudinių lėlių pynimo, margučių marginimo, molio lipdymo bei įvairių dirbinių puošimo „petrikivkos“ technika – užsiėmimai.

Po stovyklos uždarymo vaikai kartu su tėvais ir atvykusiais svečiais iš Ukrainos dalyvavo „Baltijos kelio“ akcijoje. Grįžusių į sodybą laukė skani vakarienė, po kurios prasidėjo šventinis koncertas. Žiūrovai iš Kauno ir Prienų rajonų nedidelėje jaukioje salėje stebėjo puikų Ukrainos folklorinio ansamblio „Veselka“ („Vaivorykštė“), įvairių konkursų laureatų pasirodymą. Lietuvai atstovavo Kauno ukrainiečių bendrijos ansamblio „Smeryčka“ solistai: Volymyr Togobyckyj, Tudor Donos  bei Prahos ir Kijevo operos solistas Andryj Besčasnyj.
Dar trys koncertai surengti Rumšiškių muziejuje, Kauno karo muziejuje, Nemuno saloje vykusiame idėjų festivalyje „Laisvės piknikas“. Rugpjūčio 24 d. kartu su Ukraina paminėta Nepriklausomybės diena.
Kauno ukrainiečių bendrijos pirmininkas Nikolajus Denisenko bendrijos narių vardu dėkojo sodybos šeimininkams Gintarei ir Raimondui Puišiams už svetingumą ir suteiktą galimybę jų sodyboje tinkamai pasiruošti bei organizuoti šventinius koncertus, skirtus Baltijos kelio 30-mečiui ir Ukrainos Nepriklausomybės dienai.
Dalė Lazauskienė

Rubrikoje Pasaulis iš arti. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *