Vasaros palydėtuvėms Stakliškėse – bendruomeniškų darbų vainikas

Prienų rajono kaimo bendruomenė „Stakliškės“ su partneriais – Prienų rajono savivaldybe, Pieštuvėnų, Vyšniūnų, „Radastos“ bendruomenėmis – vykdo projektą „Kultūrinio paveldo išsaugojimas, suburiant bendruomenes“, skirtą Vietovardžių metams paminėti. Projektą finansuoja Žemės ūkio ministerija iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai skiriamų lėšų, Lietuvos valstybė bei Prienų rajono savivaldybė. Pagal projektą seniūnijos centre, Stakliškėse, surengti du renginiai: medžio drožėjų pleneras ir tradicinė vasaros šventė, įsigyta jos organizavimui reikalingos įrangos.

 

Savivaldybės, seniūnijos, bendruomenės vadovai su medžio drožėjų plenero dalyviais.

Rugpjūčio 31 dieną į Stakliškių vasaros šventę „Apie Stakliškes ir jų praeitį“ susirinkę šio krašto bendruomenių žmonės galėjo pasidžiaugti akivaizdžiais šio projekto rezultatais, visų pirma, jaukia lauko erdve tarp Nepriklausomybės paminėjimui skirto paminklo ir tvenkinio. Ji įrengta ir pritaikyta renginiams rugpjūčio paskutinę savaitę miestelyje vykusio medžio drožėjų plenero metu. Į plenerą susibūrę vietiniai meistrai ir šiaip nagingi vyrai: Martynas Breikštas, Albinas Aukštakis, Renoldas Gramauskas, Ruslanas Rygalovskis, Viktoras Norvila ir Vaidas Andriulevičius – šiai rekreacinei zonai pagamino ir pastatė 10 ąžuolinių suolų, kurie atidengti vasaros šventėje.
Ant suolų išraižyti pagrindinių Stakliškių seniūnijos vietovardžių pavadinimai – Stakliškės, Vyšniūnai, Pieštuvėnai, Užuguostis, Medžionys, Lepelionių piliakalnis, Guostaus ežeras, Verknės upė, Alšios ežeras, Gojaus miškas. Ir neatsitiktinai – kiekvienas vietovardis glaudžiai susijęs su vietos bendruomenių gyvenamąja aplinka, čia gyvenančiais ir dirbančiais aktyviais, darbščiais žmonėmis – valstybinių įstaigų, privačių įmonių

Seimo nario, žemės ūkio ministro A.Palionio padėka – Stakliškių bendruomenės pirmininkei R. Noreikienei.

, nevyriausybinių organizacijų atstovais, verslininkais, ūkininkais. Vieni seniūnijai atskubėjo į pagalbą ūkiniuose reikaluose, kiti sutvarkė ir papuošė aplinką, dar kiti pasidalino lėšomis, savo produkcija ar kitaip prisidėjo prie organizacinių klausimų sprendimo.
Vyšniūnų bendruomenės nariai šventės dalyvius vaišino čia pat, ant tvenkinio kranto, išvirta sriuba, Želkūnų bendruomenė – plovu, Pieštuvėnų bendruomenė –namine gira. Ant stalų netrūko įmonės „Eulanta“ šakočių ir kitų kepinių, UAB „Stakliškių midaus“ gaiviųjų gėrimų.
Projekto „Kultūrinio paveldo išsaugojimas, suburiant bendruomenes“ vadovė, „Stakliškių“ bendruomenės pirmininkė R.Noreikienė džiaugėsi Stakliškių seniūnijos seniūnės Nijolės Ivanovienės, Stakliškių kultūros ir laisvalaikio centro direktorės Astos Keblikienės, bendruomenių pirmininkių Dalės Stankevičienės, Sonatos Labanauskienės, Dalės Vertinskienės, Danutės Adamonienės, seniūnaičių ir kitų sutelktumu, vykdant projektą ir rengiant šventę.
Aktyviausi seniūnijos gyventojai, bendruomenių atstovai, medžio drožėjai, rėmėjai ir pagalbininkai buvo pakviesti į sceną ir, aidint plojimams, pagerbti bei apdovanoti. Seniūnė N.Ivanovienė nuoširdžiai dėkojo ir kraštiečiams – UAB „Levoriškis“ direktoriui Giedriui Taraškevičiui bei jo pavaduotojui Petrui Varanauskui, kurie pasirūpino stakliškiečių ir jų turto saugumu. Miestelio centre ir naujoje rekreacinėje erdvėje įrengtos penkios stebėjimo kameros.

Už pastangas gyventi tvarkingiau ir kasdienybėje kurti grožį pagerbti aštuonių gražiausių sodybų šeimininkai: Domicelė Šaulauskienė, Vytautas Račkys, Rūta ir Virginijus Brazioniai, Danutė ir Juozas Žigai, Aida ir Raimundas Martinkėnai, Rimutis Katukevičius, Daiva Globienė, Domicelė ir Danielius Račkauskai.
Taurėmis ir medaliais buvo apdovanoti ir Stakliškių krašte gyvenantys sportiški žmonės, šventės dieną vykusių krepšinio „3×3“, futbolo „6×6“ turnyrų nugalėtojai ir prizininkai, svorio kilnojimo ir rankų laužimo rungčių čempionai, varžybų organizatoriai Artūras Kaminskas ir Linas Bagdanavičius.

Stakliškių vasaros šventė prasidėjo iškilminga eisena.

Šventės dalyvius pasveikino Seimo narys, žemės ūkio ministras Andrius Palionis ir jo padėjėja Valė Petkevičienė. Politikas dėkojo stakliškiečiams už nenutrūkstamą bendrystę, pasidžiaugė nauja susibūrimų vieta, dar nesibaigus rudens darbams, kaip niekad gausiai pritraukusia dalyvių. Jis išskirtinai padėkojo „Stakliškių“ kaimo bendruomenės pirmininkei R.Noreikienei, kurios dėka miestelyje įgyvendintas ne vienas projektas. A.Palionio padėkos skirtos ir Stakliškių KLC direktorei Astai Keblikienei bei seniūnei Nijolei Ivanovienei.

Pagerbti seniūnijos gražiausių sodybų šeimininkai.

Sveikinimo žodžius Stakliškių krašto gyventojams ir svečiams tarė Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas, pastebėdamas šiame krašte įvykusius teigiamus pokyčius, vildamasis, kad gražia gamta išsiskiriantis rajono kampelis suvilios daugiau naujakurių. Savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Zailskienė džiaugėsi galėjusi su visais vietiniais kartu iškilmingai sugiedoti Stakliškių himną ir dalyvauti vasaros palydėtuvių šventėje.
Pasididžiavimas savo kraštu, jo istorinėmis ištakomis buvo juntamas ne tik šventę pradėjusioje iškilmingoje eisenoje, Stakliškių vėliavos pakėlimo ceremonijoje, bet ir kultūrinėje programoje. Stakliškių kapelos, Aukštadvario folkloro ansamblio „Verknė“, Pieštuvėnų vokalinio ansamblio, Stakliškių ansamblio „Guosta“, dainininkų trio vokalinius ir muzikinius kūrinius į vientisą programą sujungė pasakojimai ir padavimai apie šio krašto vietovardžių kilmę.
Šventė tapo tinkama platforma skleisti gyventojams naudingą informaciją apie skaitmenines paslaugas ir saugų elgesį internete, paskatinti juos naudotis elektroniniu parašu, e. bankininkyste. Norinčiuosius konsultavo projekto „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“ atstovai. Tokią galimybę šventės dalyviams suteikė į šį projektą įsitraukę partneriai – Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos Stakliškių skyrius ir bendruomenė „Stakliškės“.
Iniciatyvos „Laimingas Prienų kraštas“ komandos savanoriai Stakliškių, kaip ir kitų vietovių, gyventojus šventės metu kvietė išreikšti savo emocijas, kaip jie jaučiasi savo krašte, pasakojo apie sumanymą kasmet skaičiuoti savivaldybės gyventojų laimės indeksą ir ieškoti būdų, kaip pagerinti gyventojų pasitenkinimą gyvenimo kokybe. Žmonių nuotaikomis šventėje domėjosi ir rajono vadovai, ir kai kurie Tarybos nariai, nes tyrimo išvados bus įtrauktos į naują Prienų krašto strategiją.
Kol suaugusieji aptarinėjo rimtus klausimus, vaikai dūko jiems skirtoje batutų ir žaidimų erdvėje – ir po vieną, ir susibūrę į komandas jie varžėsi nuotaikingose rungtyse, kurias parengė Stakliškių gimnazijos mokinių aktyvas. O linkusius konstruoti sudomino Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos darbuotojo pristatyti robotikos užsiėmimai.
Gražiame gamtos prieglobstyje, iš muzikos ir draugiškų pašnekesių suaustame šurmuly stakliškiečiai ir aplinkinių kaimų gyventojai smagiai palydėjo paskutinę vasaros dieną, šventės kulminacija tapo grupės „Lietuvaičiai“ koncertas ir fejerverkai. Juos dovanojo baidarių verslo atstovai Rytis Studinskas, Giedrius Ruočkus, Povilas Pelanis ir Arūnas Valionis.
Dalė Lazauskienė

Rubrikoje Seniūnijose. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *