Kas rugsėjį – jaudinantis pradžios momentas

Rugsėjo 2-ąją, nuo pirmadienio, Prienų švietimo bendruomenė pradėjo naujus mokslo metus. Po šv. Mišių Prienų Kristaus apsireiškimo bažnyčioje visų miesto mokyklų moksleivių atstovai, esami ir buvę mokytojai, tėveliai, politikai tradiciškai susibūrė ant „Žiburio“ kalnelio, kur skambėjo dainos, svečių sveikinimai ir linkėjimai.

Jiezno gimnazijos moksleivių eisenos priekyje sesės pirmokė Greta ir abiturientė Karolina.

Šis iškilmingas pradžios momentas turėjo būti ypač jaudinantis „Ąžuolo“ progimnazijos ir „Revuonos“ pagrindinės mokyklos pirmokams bei „Žiburio“ gimnazijos abiturientams. Pirmokėliai dar tik pratinasi prie savarankiškumo ir jaukinasi mokyklą, o dvyliktokai išgyvena lūžį, kuris nulems vieną ar kitą gyvenimo pasirinkimą.
Švietimo skyriaus vedėjas Rimvydas Zailskas su susirinkusiaisiais pasidalino optimizmu, kurį sustiprino tai, jog padaugėjo ikimokyklinukų, o mokyklų, mokinių ir mokytojų skaičius rajono ugdymo įstaigose išliko stabilus. Vedėjo teigimu, visos mokyklos prieš naujus mokslo metus pasigražino, o lopšelis-darželis „Saulutė“ bei Meno mokykla persikels į naujas, renovuotas patalpas.
R.Zailskas pasidžiaugė, kad neseniai surengtoje švietimo bendruomenės šventinėje konferencijoje buvo apsikeista nuomonėmis ir sutarta, kas yra gera mokykla, tai – ugdymo įstaiga, kurioje vyrauja geras mikroklimatas ir geri tarpusavio santykiai. „Norint to pasiekti, reikia visiems tarpusavyje atvirai kalbėtis, mokytis klausytis ir išgirsti vieniems kitus“, – priminė Švietimo skyriaus vedėjas, mokyklų bendruomenėms linkėdamas, kad nepritrūktų valios spręsti, drąsos iššūkiams ir ryžto juos įgyvendinti.

Sveikinimo žodžius mokyklų atstovams tarė kraštietis Seimo narys, žemės ūkio ministras Andrius Palionis ir Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas.
AB „Lietuvos draudimas“ Dainavos skyriaus vadovas Linas Mikalainis pristatė dvidešimt metų švenčiančią vieną didžiausių saugaus eismo akcijų Lietuvoje „Apsaugok mane“, kurios metu „Lietuvos draudimas“ visus Lietuvos moksleivius visą rugsėjį nemokamai apdraudžia asmens draudimu. 1–4 klasių moksleiviams jis padovanojo saugaus eismo liemenių, kad, vykdami į ekskursijas bei išvykas, jie keliuose ir gatvėse būtų pastebimi ir saugūs.
Palydėti „Žiburio“ gimnazijos mokinių ansamblio (mokytoja R.Ruočkienė) dainos apie kelią į mokyklą, didelės švietimo bendruomenės nariai pasklido po mokyklas, į jas parsinešdami po simbolinę mokslo šviesos liepsnelę iš ypatingos Prienų kraštui vietos su įpareigojimu šviesti ryškiai ir įsimintinai.

Dalės Lazauskienės nuotraukos

Rubrikoje Mokyklų gyvenimas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *