Pakuonio Žolinių tradicijoms jau 10 metų

Jau 10 metų Pakuonis puoselėja tradiciją – vasaros ir rudens sandūrą (Žolines) paminėti kaimynų apsuptyje. Praėjusį šeštadienį Pakuonio parapijos parko kiemelyje vyko tradicinės Pakuonio vasaros šventės pabaigtuvės. Šiais metais šventė skirta Vietovardžių metams bei jubiliejinėms sukaktims: 275 metai Pakuoniui, 225 – Pakuonio parapijai ir 200 metų Pakuonio mokyklai paminėti.

Šventinė šeštadieno popietė prasidėjo trumpu miestelio vardo kilmės pristatymu: manoma, kad Pakuonio pavadinimas yra kilęs nuo Kuonės upelės, kuri teka per patį gyvenvietės centrą. Prieš 275-erius metus iš abiejų upelės pusių pradėjo kurdintis ir pirmieji gyventojai, puoselėję savo kraštą ir jo tradicijas.
Vėliau buvo pasveikinti gražiausių sodybų savininkai, miestelio naujakuriai, mažiausieji, neseniai gimę, pakuoniškiai. Už iniciatyvas ir pastangas suvienyti kraštiečius buvo padėkota ir aktyviausiems gatvių bei kaimelių atstovams: Reginai Garmienei, Laimutei Jančiukienei, Birutei Dereškevičienei, Renatai Bingelienei, Janinai Šilkaitienei, Laimai Dagilienei, Giedrei Butkienei, Jūratei Keturakienei, Reginai Milušauskienei, Kastyčiui Stankevičiui, Kristinai Simanavičienei ir Dianai Kapočienei.
Bene svarbiausias Pakuonio Žolinių akcentas – tradicinis kiemelių prisistatymas. Šiemet pakuoniškiai kūrybiškumą demonstravo, pristatydami savo krašto istoriją: vieni deklamavo eiles, kiti surengė trumpus pasirodymus ir žaidimus, kvietė kaimyniškai pasivaišinti.
Susirinkusiųjų pasveikinti atvyko ir nemažas būrys svečių: Seimo narys Andrius Palionis, Prienų savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Zailskienė, Prienų r. savivaldybės narė Rima Zablackienė bei kiemelio šeimininkas – Pakuonio parapijos klebonas Rimas Pilypaitis. Šventinę programą dovanojo liaudiškos muzikos kapela „Laumena“, Balbieriškio vyresniųjų šokių kolektyvas „Ringis“, atlikėjai Deividas Bastys bei Gabija ir Žygis.
Pakuonio šventė – tai bene didžiausia Žolinių šventė Prienų rajone, kuri kasmet pritraukia ne tik pačius pakuoniškius, bet ir aplinkinių apylinkių gyventojus. Tai – gyvas įrodymas, jog ir maži miesteliai moka švęsti linksmai ir nuoširdžiai, dalinantis gera nuotaika ir bendryste.
Rimantė Jančauskaitė

Šiemet šventė organizuojama, įgyvendinant projektą „Pakuonio krašto šventės organizavimas, siekiant puoselėti regiono savitumą ir tradicijas“. Projektas parengtas pagal Prienų rajono vietos veiklos grupės vietos plėtros strategijos priemonę „Kultūros savitumo išsaugojimas, tradicijų tęstinumas“. Bendra projekto vertė 9945 eurai, iš kurių 7459 eurai – Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtros projekto ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos, o 2486 eurai – Prienų rajono savivaldybės bei partnerių lėšos. Projekto partneriai: Prienų rajono savivaldybė, Pakuonio krašto bendruomenė ir Prienų rajono Ašmintos kadastrinės vietovės kaimo bendruomenė „Ošvenčia“.

Rubrikoje Seniūnijose. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *