Kelio rodyklėms ir ąžuolų alėjai – 25

Šventinama ketvirtoji (paskutinė rodyklė) į profesoriaus tėviškę.

Šiemet, važiuojant į šventę Matiešionyse, kai kurie renginio svečiai pasigedo ryškesnių nuorodų iki J. Kazlausko tėviškės, nes iš toliau pirmą kartą atvykusiems teko ir paklaidžioti.

Buvusios Prienų miškų urėdijos dėka 1994 m. pavasarį buvo pastatyti kelio žymekliai į prof. J. Kazlausko tėviškę. Juos išdrožė tautodailininkai Algimantas Sakalauskas, Alvydas Antanavičius, Kęstutis Grigonis ir Dainius Jurevičius. Prieš pat Jonines (birželio 18 d.) Birštono klebonas Jonas Dalinevičius, juos šventindamas, sakė: „Šių rodyklių kryptis rodo, kaip reikia mylėti savo Tėvynę, būti jai ištikimiems. O šventinimo esmė – palaiminti visus, keliaujančius šia kryptimi į šio didžio žmogaus tėviškę.“

Antroji rodyklė nuo Birštono – pati gražiausia.

Po kiekvienos rodyklės šventinimo ceremonijų tėviškėje įvyko graži šventė – aidėjo kanklės ir skudučiai, prisimintas profesoriaus gyvenimas ir darbai.
Vincas Staniulis „Tėviškės žiniose“ tuomet rašė: „O kaip dainavo Matiešionių kaimo moterys, pirmiausia gi skambiabalsė dainavedė Marcelė Židelevičienė. Dainavo, dainavo pamiršę šienus, daržus – negalėjo atsidainuoti.“

Naujai pastatytos rodyklės buvo šviesios ir aiškiai matomos. Po kelerių metų buvo perdažytos, o vėliau impregnuotos tamsiu tepalu, ir kai kurios (esančios miško fone) pasidarė sunkiai įžiūrimos.
Manau, kad nereikėtų laukti kitų metų rugpjūčio 1-osios, o dar šiemet rodykles perdažyti šviesia spalva arba už tų, kurios miško fone, pastatyti meniškus skydus.
Profesoriaus Jono Kazlausko tėviškė lankoma ne tik per jo gimtadienį, bet ir metų bėgyje. Per ketvirtį amžiaus čia apsilankė daugybė žmonių. Svečių knygoje mirga įrašai, tarp kurių ir Prezidento Valdo Adamkaus parašas. Ne vieną ekskursantų grupę ar pavienius lankytojus esu palydėjusi ir aš.

Ąžuolų alėja ir atstatyta tėviškė iš paukščio skrydžio.

1994 m. rudenį taip pat Prienų miškininkų dėka pasodinta ąžuolų alėja šalia tuometinės Prienų valdžios rūpesčiu įrengto žvyruoto kelio. Alėjoje ąžuolai puikiai auga, deja, pagrindinės Matiešionių dainininkės – Marcelė Židelevičienė, Albina Simonaitienė ir Aldona Pranskevičienė – jau šia alėja nevaikščios. Jos keliauja Amžinybės takais.
Teresė Murauskaitė

Rubrikoje Mūsų kraštas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *