Utopinė idėja virto kūnu

Maždaug prieš metus verslininkai Jaunius ir Dovilė Mališauskai pasibeldė į Prienų r. savivaldybės mero Alvydo Vaicekausko duris ir pasiūlė ilgai mintyse brandintą idėją miestui – papuošti Prienus nauju meniniu akcentu. Dar tik prieš porą savaičių Prienų gyventojai ir miesto svečiai galėjo stebėti pirmuosius įspūdingo piešinio potėpius, o praėjusį trečiadienį verslininkų idėja virto kūnu – Prienų stotyje buvo pristatytas naujas miesto akcentas – ant kitoje gatvės pusėje esančio pastato nupieštas keliautojo Mato ŠALČIAUS paveikslas.

Vienas iš idėjos autorių – Jaunius Mališauskas – pripažino, jog kadaise ši idėja atrodė utopinė, tačiau, anot jo, mes turime gyventi ne tik dėl to, kad uždirbtume pinigus, bet ir todėl, kad keistume esamą situaciją, darytume gražius dalykus.

Naujo Prienų akcento autorius – kraštietis Petras Lincevičius.

Mintis pavaizduoti būtent Matą Šalčių kilo kraštiečiui dailininkui – Petrui Lincevičiui. Jo teigimu, pagrindinė šio piešinio idėja yra ta, kad Matas Šalčius sveikintųsi su visais prava-žiuojančiais ir skatintų juos keliauti. Pasak darbo autoriaus, piešinys – ne gatvės meno kūrinys, nes nėra purkštas grafičio dažais, o pieštas, remiantis tapybos ant drobės technikomis. Todėl jis geriausiai atsiskleidžia iš toli, kuomet išplokštėja ir atrodo kaip vientisas paveikslas.
Dar vienas paveikslo akcentas – skrendantis į saulę paukštis Aras – buvusių Prienų popieriaus dirbtuvių vandenženklis. Kaip teigė Prienų krašto muziejaus direktorė Lolita Batutienė, Mato Šalčiaus ir vandenženklių sąsaja akivaizdi – tai Prienų kraštą garsinę simboliai.
Nauju Prienų akcentu pasidžiaugti atvyko Lietuvos šaulių sąjungos Kauno rinktinės vadas Vytautas Žymančius, Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas, kiti savivaldybės ir administracijos vadovai, Tarybos nariai, Prienų kultūros ir laisvalaikio centro darbuotojai, idėjos autorių draugai ir artimieji.
„Šis projektas yra vienas iš tų gražių pavyzdžių, kai susitelkia verslas, menininkai, vietos savivalda ir įprasmina išskirtinius mūsų krašto žmones bei pagražina patį miestą. Tikiu, kad šis darbas yra pirmas, bet ne paskutinis“, – džiaugėsi Prienų r. meras Alvydas Vaicekauskas.
Rimantė Jančauskaitė

Rubrikoje Mūsų kraštas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *