Pociūnuose – Baltijos šalių sklandymo varžybos

Kukliai, be didesnių iškilmių, šeštadienį Pociūnuose startavo 3-osios Baltijos šalių sklandymo varžybos, kuriose dalyvauja penkiolika lietuvių, latvis ir lenkas.

Adamas Czeladzki su dukra ir Darius Liaugaudas.

Dvylika pilotų skraido atviroje sklandytuvų klasėje, kiti – retro. Gausus prieniškių būrys: tai – Vytautas Sabeckis su sūnumis Gvidu ir Kęstučiu, Vytautas Paulauskas, Stasys Skalskis ir Martynas Šližys. Daugiametės orų prognozės – rugpjūčio pradžioje sklandymui palankūs orai – pasitvirtino ir šiemet: skraidoma kasdien, jau įvykdytos dvi užduotys. Atviroje sklandytuvų klasėje pirmauja Gintaras Drevinskas, Mindaugas Žaliukas ir Romualdas Konteikis. Retro grupėje – pirmi dviviečiu sklandytuvu skraidantys Sigitas Gecevičius su Kęstučiu Sabeckiu, antras – Benvenutas Ivanauskas ir trečias ­ Viktoro Kukčikaičio ir Tito Jovaišos ekipažas.
Pirmadienio saulėtas rytas pranašavo trečią skrydžio dieną, gerų orų tikimasi ir vėliau.
Truputis istorijos. Pirmosios Baltijos šalių varžybos surengtos 1939 m. Lietuvoje. Jose dalyvavo estų, latvių, lietuvių, suomių pilotai. Nugalėjo lietuviai. Antrasis pasaulinis karas sužlugdė ateities planus ir tik po 50 metų Pociūnuose įvyko antrosios varžybos. Tai buvo atmintini 1989 -ieji, kai Lietuva vadavosi iš TSRS gniaužtų. Vėl nugalėjo lietuviai, iškovoję pirmą ir antrą vietas. Trečia buvo be konkurencijos skraidžiusi VFR komanda, ketvirta – latvių, penkta – estų.

Finišas

Kas nugalės šiemet, sužinosime rugpjūčio 11 d. Nors dalyvių nedaug, varžovai stiprūs ir lyderius sudėtinga prognozuoti. Vieni jų – atviroje sklandytuvų klasėje dviviečiu baltasparniu „Duo Discus XLT“ skraidantys du legendiniai vyrai: lenkas Adamas Czeladzki ir lietuvis Darius Liaugaudas. Abu pilotai į sklandytuvą sėda iš neįgaliųjų vežimėlių.
Beje, skrydžius tiesiogiai galima stebėti OGN sistemoje: https://soarscore.com/competitions/baltic-cup-2019/
Onutė Valkauskienė

Rubrikoje Sportas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *