Aplankykite sezoninį turgelį Birštone!

Jau trečią savaitgalį daugelis kurorto gyventojų ir svečių užsuka į sezoninį turgelį, įsikūrusį miesto centre, skverelyje netoli autobusų stoties, priešais „Iki“ parduotuvę. Turgelis, kuriame visi prekeiviai ir ūkininkai įsikūrę po gražiais geltonais skėčiais, šurmuliuos penktadieniais ir šeštadieniais.
Maloniai, šiltai bendraujantys, savo ūkiuose pagamintais produktais prekiaujantys ūkininkai dėkingi Birštono savivaldybės merei Nijolei Dirginčienei už tai, kad palaikė idėją įsikurti būtent šioje vietoje. Jie siekia, kad laimingi ir sveiki būtų visi, kurie perka, pirks ar domėsis jų gaminama natūralia produkcija.
Pakalbinta ūkininkė Vaiva prisipažįsta, kad ji tikras „asfalto vaikas“, 19 metų dirbusi

KMUK. Jos ūkis – Balbieriškio seniūnijos Gerulių kaime. Moteris, dirbdama Kauno klinikose, KTU baigė chemijos inžinerijos bakalauro ir maisto mokslo magistratūros studijas. Viena iš jos išsikeltų užduočių – pagaminti tokią varškę, jogurtą, kuriais saugiai, nesibaimindami priedų su E, tėveliai galėtų maitinti kūdikius. „Gaminant varškę iš saldaus pieno svarbiausia, kad pienas neužvirtų, nes tuomet suyra enzimai, fosforas, imunoglobulinai, sumažėja vitaminų. Pieną reikia pašildyti iki tokios temperatūros, kad baltymai, kurie, kaip mes Baltijos kelyje, piene „stovi“ susikibę už rankų, „atsikabintų“, bet „nepasisuktų“. Taip pagaminta varškė negali galioti savaitę“, – gaminimo paslaptimis dalinosi Vaiva. Ji taip pat siūlo ir riebios rauginto pieno varškės, šešiolikos pavadinimų saldžių ir sūdytų varškės sūrių, lydyto sviesto, išrūgų, didelių proginių sūrių ir dar daugiau. Kitas jos tikslas – „išsaugoti grandinę: užauginti – perdirbti – parduoti, kad užaugtų karta, suvokianti natūralaus – kaimiško – maisto vertę“.
„Laimingi sūriai“, – tai „Laimos sūrinės“, įsikūrusios Varėnos rajone, kur dviejų žmonių prižiūrimame ūkelyje gaminami fermentiniai, švieži, brandinti sūriai, produkcija. Tarp jos – išskirtinis mėgiamas sūris „Kipras“, pagamintas pagal kiprietišką receptą iš maišyto karvių ir avių pieno, skirtas kepimui.
Gintauto ir Dalytės Baranauskų nedidelis šeimos ūkis įsikūręs Kareivonių kaime, Varėnos rajone. Baranauskai gamina šviežius, fermentinius sūrius, natūralią raugin-tą varškę, karvės pieno jogurtą. Labiausiai pamėgtas Dalytės sūris – „Močiutės“, kurio receptą pagal senąsias tradicijas ji paveldėjo iš savo močiutės. Šis sūris turi tautinio paveldo sertifikatą.

Jau daug kas žino ir vertina Almos Rančienės bityno produkciją. „Mūsų šeimos bitininkystės istorija prasidėjo beveik prieš šimtą metų. Kai senelis įsigijo keletą šeimų bičių, aš maža bėgdavau jam padėti. Po senelio mirties bites ėmėsi prižiūrėti mano tėtis. Vyras Kęstas taip pat nesiskiria su bitėmis nuo jaunystės. Mums sukūrus šeimą, gimus trims vaikams, jo pomėgis virto darbu bei šeimos pragyvenimo šaltiniu. Džiugu, kad ir vaikai noriai domisi bitelėmis, myli ir nebijo jų. Turime 130 bičių šeimų, kurios darbuojasi Stakliškių seniūnijos apylinkėse. Bityno vieta parenkama laikantis „Nacionalinės kokybės produkto“ reikalavimų, medus išpilstomas tik į naują stiklinę tarą. Be medaus, pirkėjams siūlome bičių duonelę, bičių pienelį, pikį, žiedadulkes, vašką, iš vaško išlietas žvakes“, – pasakoja birštonietė Alma. Pagelbėti darbuose, drauge pasidžiaugti, pasibūti dažnai į gimtąjį Birštoną grįžta ir vyriausioji dukra Greta.

Turgelyje surasite ir Vidos Slavinskienės mėsinės gaminių. „Gaminame viską tik iš Lietuvoje augintų kiaulių ir jaučių pagal senovinius dzūkiškus receptus. Gaminius rūkiname alksnio malkomis senovinėse rūkyklose, todėl turime tautinio paveldo sertifikatą“, – sako Vida.
Šiame turgelyje rasite ir Stakliškėse, IĮ „Eulanta – naminiai šakočiai“, tik iš natūralių produktų kepamų šakočių. Skanius ir puošnius stakliškiečių šakočius perka ir esant progai, ir be jos – tiesiog prie kavos, arbatos su šeimos nariais skaniai suvalgyti.
Taigi, pasivaikščioję po kurortą, užsukite ir į sezoninį turgelį. Pasižmonėsite, pabendrausite, o gal ką nors ir išsirinksite.
Palma Pugačiauskaitė

Rubrikoje Verslas ir paslaugos. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *