Prisimintas Didžiojo Kunigaikščio Vytauto sugrįžimas į Birštoną…

Antanas Serafinas Zenkevičius ir Gediminas Jakūbonis 1998-ųjų gegužės 13-ąją, kai buvo montuojamas paminklas Didžiajam Kunigaikščiui Vytautui Birštone.

1998 -ųjų liepos 18 -ąją Birštone vykusių paminklo Vytautui Didžiajam atidengimo iškilmių metu kalbėjęs jo autorius šviesios atminties skulptorius Gediminas Jakūbonis džiaugėsi, kad vienas jo brandžiausių kūrinių pastatytas būtent Birštone – mieste, kurio žmonės moka saugoti ir branginti Lietuvai nusipelniusių žmonių atminimą. Jis taip pat vylėsi, kad pievelę paminklo papėdėje pamėgs ne tik birštoniškiai, bet ir poilsiautojai, jaunimas, galbūt čia gims ir naujos tradicijos.

Skulptoriaus žodžiai išsipildė. Prie paminklo fotografuojasi jaunavedžiai, miestelėnai ir

1998-ųjų gegužės 13-ąją…

kurorto svečiai Valstybės dieną gieda tautišką giesmę, jo papėdėje vyksta koncertai. Čia kasmet, liepos mėnesį, renkasi ir Lietuvos Vytautų klubo nariai.
Buvo jie susibūrę ir praėjusį šeštadienį. Šįkart į susitikimą jie pasikvietė ir paminklo Vytautui Didžiajam atsiradimo Birštone idėjos iniciatoriaus, buvusio ilgamečio Birštono savivaldybės vadovo, dr. Antano Serafino Zenkevičiaus žmoną Joaną Zenkevičienę. Kartu prisiminė paminklo gimimo istoriją, kitus svarbius A.A.Zenkevičiaus darbus, padarytus Birštonui. Ir taip pat išpildė pareigą – perdavė nespėtą Antanui Serafinui Zenkevičiui įteikti Lietuvos Vytautų klubo Tautinės stiprybės

… ir šiandien.

raštą, kuriuo jis apdovanotas už Vytauto Didžiojo paminklo Birštone pastatymą. Padėkos raštą klubo pirmininkas Vytautas Paulaitis įteikė Joanai Zenkevičienei.
Gal tai tik sutapimas, bet labai prasmingas, nes poryt, liepos 22-ąją, sukaks septyneri metai, kai gerbiamas A.S. Zenkevičius atgulė Amžinajam poilsiui.
Dar vienas simbolinis sutapimas – praėjusią savaitę atvertas Birštono apžvalgos bokštas. Tai taip pat buvo viena iš buvusio mero didžių svajonių, kaip, beje, ir daugelis kitų, šiandien sėkmingai įgyvendinamų jo buvusių bendraminčių ir šiandieninių Birštono savivaldybės vadovų bei administracijos darbuotojų.
Ramutė Šimukauskaitė

Rubrikoje „Birštono versmės“. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *