Inovatyvių sveikatinimo pavyzdžių atrado ir Birštone

Liepos 10 – 11 dienomis Birštono „Eglės“ sanatorijoje lankėsi tarptautinio „INNOVASPA 4 HEALTH“ projekto dalyviai iš aštuonių šalių – Lietuvos, Prancūzijos, Vengrijos, Portugalijos, Lenkijos, Rumunijos, Slovėnijos bei Latvijos, ieškantys inovatyvių sveikatingumo sprendimų terminių SPA regionams ir siekiantys tinkamo jų reglamentavimo.

Tarptautinio projekto dalyviai „Eglės“ sanatorijoje.

Pagal projektą savivaldos, SPA rinkos, klasterių atstovams numatyti mokomieji bei gerosios patirties pasidalijimo vizitai kiekvienoje šalyje. Projektą mūsų šalyje koordinuojantis VšĮ Lietuvos inovacijų centras svečiams iš užsienio pasiūlė apsilankyti senas tradicijas turinčiuose Druskininkų ir Birštono kurortuose, apžiūrėti per pastaruosius dešimtmečius sukurtus sveikatingumo, sanatorinio gydymo ir turizmo objektus, pabendrauti su šiuose sektoriuose dirbančiais darbuotojais, daugiau sužinoti apie natūralių gamtinių išteklių panaudojimą sveikatos stiprinimui, ligų prevencijai ir gydymui.
„Eglės“ sanatorijoje vykusio informacinio renginio metu projekto dalyviai susidomėję stebėjo reklaminį filmą „Birštonas – tavo istorijos harmonija“, klausėsi Birštono savivaldybės merės Nijolės Dirginčienės, Birštono turizmo informacijos centro direktorės Rūtos Kapačinskaitės pranešimų apie balneologinio kurorto ištakas, nūdieną ir ateities planus, uždavė klausimų apie tai, kokius iššūkius tenka spręsti augančiam kurortui.
Svečiai gyveno naujame komplekse „Vytautas mineral SPA“, mėgavosi patogumais ir kurorto ramybe. Surengtos ekskursijos po miestą metu jie aplankė „Birutės vilą“, mineralinio vandens garinimo bokštą ir biuvetę, išbandė inhaliacijas ir Kneipo sodo procedūras po atviru dangumi. „Eglės“ sanatorijoje projekto dalyviams buvo pasiūlytos unikalios vandens ir purvo procedūros, kineziterapijos užsiėmimai.
Kaip sakė SPA Viešbučių vystymo įmonės „e77“, besirūpinusios sklandžia vizito dienotvarke, atstovė Eglė Rukšėnaitė, kiekviena šalis turi savų problemų, susijusių su terminių vandenų pritaikymu. Todėl šis ES lėšomis remiamas projektas partneriams suteikia puikią galimybę bendradarbiauti šioje srityje, geriau pažinti vieniems kitus, keistis gerąja patirtimi, kuri pravers vystant sveikatingumo sektorių.
Projektas truks dvejus metus, jo rezultatai bus apibendrinti išvadose, kurios, tikimasi, pasitarnaus priimant ES direktyvas dėl natūralių gamtinių resursų panaudojimo sveikatinimui teisinio reglamentavimo. E.Rukšėnaitės teigimu, iš minėtų šalių tik Prancūzija nuėjo ilgą ir nelengvą kelią, kol teisiškai reglamentavo šią sritį. Sertifikuoti natūralų mineralinį vandenį ir purvą gydymui ir medicininėms reabilitacijos paslaugoms siekia ir šimtametes tokios patirties tradicijas turinti Lietuva.
„Savo šalyje turime kuo pasididžiuoti. Sveikatinimo ir kurortinio gydymo srityje pagal infrastruktūros išvystymą bei pritaikymą visuomenės poreikiams Lietuva yra tarp Europos Sąjungos lyderių. Todėl Birštono kurorte svečiams norėjome pristatyti ir tradicinius, ir modernius sveikatingumo sektoriaus sprendimus. Projekto dalyviams didelį įspūdį paliko tai, kiek daug savivaldybė investavo į kurorto plėtrą, juos nustebino ir tai, kad nemažai sveikatos stiprinimo, aktyvaus laisvalaikio praleidimo infrastruktūros objektų yra viešai prieinami ir nemokami. Kitoms šalims esame pavyzdys, kaip geriau įveiklinti mineralinius vandenis, išplėsti jų panaudojimą visuomenės poreikiams. Tuo susirūpinę ir prancūzai, turintys modernius SPA centrus, ir portugalai, siekiantys išvystyti dar nuo romėnų laikų išlikusius ir apleistus terminio vandens šaltinius,“ – sakė E.Rukšėnaitė.
Dalė Lazauskienė

Rubrikoje Verslas ir paslaugos. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *