Filmas „Vasara“ – maištinga kelionė į 9 -ojo dešimtmečio Leningradą

Liepos 12 dieną  „Tulpės“ sanatorijos kiemelį užplūdo gausus kino mėgėjų būrys. Projektui „Kino karavanas“ pasiekus Birštoną, vyko filmo  „Vasara“ peržiūra. „Kino karavanas“ jau šeštus metus Lietuvos regionuose rodo festivalio „Kino pavasaris“ žiūrovų pamėgtus, pripažintų režisierių filmus.  „Vasara“ – vienas iš jų.


Duodamas startą filmo „Vasara“ peržiūrai po atviru dangumi, vienas iš jos organizatorių trumpai pristatė rusų režisieriaus Kirilo  Serebrenikovo filmą, sakydamas, kad Kanų kino festivalyje filmo garso takelis buvo pripažintas geriausiu. Režisierius Kirilas  Serebrenikovas apdovanojimus už filmą atsiėmė tik po kelerių metų, kadangi 2017 metų rugpjūtį jis buvo apkaltintas valstybės lėšų pasisavinimu. Tokie kaltinimai jam buvo primesti po aštrių pasisakymų prieš Rusijos prezidento vykdomą politiką. Režisierius Kirilas Serebrenikovas savo filmą užbaiginėjo namų arešto sąlygomis, vykstant nesibaigiantiems teismų procesams.
„Filmas neabejotinai išsiskiria garso takeliu“, – sutinka ir vienas iš filmo žiūrovų. Vaikinas sakė suprantantis, kodėl filmas festivalyje laimėjo apdovanojimą už garso takelį ir rekomendavo jį pažiūrėti visiems. „Labai gyvas, šiltas filmas, retsykiais pagavau save šypsantis ne dėl to, kad būtų labai juokinga, nors buvo ir tokių vietų, bet buvo lengva žiūrėti, skambėjo gera muzika“, – sakė jis.
Pats organizatorius filmą apibūdino kaip romantišką ir maištingą kelionę į 9 -ojo dešimtmečio Leningradą (dabartinį Sankt Peterburgą), kurio pogrindyje griaudi roko muzika, o jaunų žmonių širdys plaka laisvės troškimu. Jis taip pat pabrėžė, jog pagrindiniai filmo veikėjai – realūs žmonės. Pagal vienos iš veikėjų  – Natalijos Naumenko – atsiminimų knygą ir buvo rašytas filmo scenarijus.
Atsiminimų knyga paremtas filmas prikaustė žiūrovus prie kėdžių, nors lauke ir buvo nevasariškai šalta.
Darija Ustilaitė

Rubrikoje Kultūra. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *