Menų prasmės ir gelmės

Kviečia VII Birštono vasaros menų akademija

Į nuostabųjį Birštoną renkamės jau septintą kartą. Vėl susitiksime – ir atvykusieji, ir svetingi šeimininkai. Vėl muzika užliesime ramųjį Nemuno vingiuose prisiglaudusį kurortą. Vėl džiaugsimės vieni kitų laimėjimais ir skvarbiu žvilgsniu ieškosime nesėkmių priežasties.
Mokysimės ir dalinsimės tuo, ko išmokome.
Džiaugsimės muzika ir stengsimės, kad to džiugesio prasmes pajustų kuo daugiau aplink mus esančių žmonių.
Kas šiais metais bus kitaip?
Gerokai atjaunėjome – prie mūsų tradiciškai studentiško dalyvių būrio jungiasi jauniausieji, mokytojų ir tėvelių rūpesčiu atrandantys muzikos grožį ir kūrybos prasmę.
Mokysimės ne tik dainuoti, skambinti fortepijonu ir arfa – šiais metais sulaukėme ir smuikininkų.
Kaip visada, vakarais rinksimės Birštono koncertinėse erdvėse. „Birštono vasaros muzika“ – taip šiemet pavadinome koncertų dalį. Vidurdienį nersime į menų paslaptis, diskutuodami su jų žinovais. Prisiminsime, kas pamiršta, nagrinėsime sėkmės receptus, mėginsime suprasti, kas menininko kelyje svarbiausia.
Svajojame ir šiais metais atgaivinti, „prakalbinti“ Birštoną puošiančias skulptūras – „Skambančios skulptūros“ bet kurią dieną ir valandą gali netikėtai pakviesti jus stabtelti, įsiklausyti, išgirsti… Juk, pasak Vinco Mykolaičio-Putino, ,,įkurti gyvai plazdančią žmogaus dvasią į pajautomis pasiekiamas formas tegali vienas menas. Ir tik šita paslaptinga meno kūriny plazdanti gyva dvasia išskiria meną <…> ir iš bedvasio pseudomeno, ir iš tobulo, gražaus, bet amatininkiško virtuoziškumo.“
Svarbiausia, kad pagrindinis Birštono vasaros menų akademijos tikslas – ne tik patiems ieškoti meno gelmių ir prasmių, bet vesti tuo nuostabiu keliu ir kuo daugiau klausytojų: juk kuo daugiau žinai – tuo įstabesnius menų ženklus supranti, tuo didesnę meno galią pajunti.
Būtent todėl laukiame jūsų ne tik vakaro renginiuose. Užeikite pas mus ir į pamokas, susitikimus, diskusijas! Ir visai nesvarbūs jūsų kasdieniai pomėgiai, užsiėmimai ar amžius – ieškokime bendrystės ir tikrai ją rasime.
Užmuzikuokime Birštoną!
Lietuvos muzikų sąjungos prezidentė, kompozitorė, prof. Audronė Žigaitytė – Nekrošienė

Apie visus Birštono menų akademijos renginius: https://www.bilietai.lt/lit/renginiai/birstono-vasaros-muzika-65654/?fbclid=IwAR3ttjcf3KElaNLzbhVDC4xvhz2NQM2xKtqXulXtG2_OTnxuTcCmBx09Z3M
Juos išsamiau pristatysime ir „Birštono versmėse“.

Rubrikoje Kultūra. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *