„Tautiškos giesmės“ pamokos mažiesiems

Prienų kultūros ir laisvalaikio centre birželio 26, 27, 28 ir liepos 2, 3, 4, 5 dienomis vyko „Tautiškos giesmės“ mokymai 5–8 metų vaikams. Aktyviausiai akcijoje dalyvavo vaikai iš lopšelio-darželio „Gintarėlis“. Pamokas vedė Prienų meno mokyklos muzikos mokytoja Daiva Radzevičienė.


Užsiėmimai prasidėdavo pasisveikinimu bei žaidimais: mokytoja stengėsi pažinti vaikus, juos prajuokinti ir sukurti jaukią atmosferą.
– Darželiuose vaikai muzikuoja žaisdami, tad mokytis vien tik himno žodžius jiems gana sudėtinga. Kartu su Prienų kultūros ir laisvalaikio centro darbuotojais nusprendėme, kad tai reiktų daryti kūrybiškai: taikant piešimą, judesius, humorą. Kartais vaikams Lietuva atrodo toks neapčiuopiamas, nesuprantamas dalykas. Tačiau juk kiekvienas iš mūsų esame Lietuva. Siekėme, kad vaikų širdelėse šis žodis įgytų prasmę, – pasakojo Daiva Radzevičienė.
Vaikus atlydėjusios auklėtojos Lijana ir Rūta džiaugėsi, kad pamokos buvo vedamos žaismingai ir mano, jog svarbu nuo mažų dienų vaikus mokyti tradicijų. „Svarbu vaikus supažindinti su valstybinėmis šventėmis, tradicijomis. Juk per šventes giedame Lietuvos himną, tad, manau, vaikams bus smagu giedoti kartu su tėveliais, nes jie jau mokės žodžius“, – sakė auklėtoja Lijana. Jai pritarė ir auklėtoja Rūta. „Jaunimas dažnai emigruoja, tad reikia nuo mažų dienų ugdyti meilę Lietuvai. Galbūt naujai auganti karta bus kitokia ir daugiau jaunimo nuspręs likti tėvynėje“, – mintimis dalijosi ji.
Patiems svarbiausiems akcijos dalyviams – vaikams, pamokos labai patiko. Justė ir Nojus prasitarė, kad bijojo, jog neprisimins himno žodžių, bet po pamokos džiaugėsi, kad galės pamokyti ir tėvelius. Vaikai ne tik mokėsi dainuoti, bet ir diskutavo, ką jiems reiškia jų tėvynė – Lietuva. Nojus sakė, kad tai vieta, kurioje jam gera gyventi, o Justei Lietuva yra namai, nes čia gyvena ji, jos šeima ir draugai.
Mokytoja Daiva Radzevičienė turi vilties, jog tokios pamokos gali padėti užauginti savo šalį mylinčius ir ja besididžiuojančius jaunus žmones. „Noriu tikėti, kad tokiais mažais žingsneliais pavyks pristabdyti emigraciją. Manau, su šia akcija „pralaužėme ledus“ ir sudominome vaikus. Tačiau svarbu, kad tai patiktų ne tik vaikams, bet ir jų auklėtojams, tėveliams. Tikiuosi, kad jie mato tokiose veiklose prasmę, o negalvoja, kad tai tik laiko švaistymas“, – sakė Daiva Radzevičienė.
Mokytoja džiaugėsi rezultatais ir pažadėjo, kad tokių akcijų ateityje bus daugiau.
Liucija Ališauskaitė

Rubrikoje „Neliks duonos su druska - liks Tėvynė“. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *