„… geriau pažinti, pasitarti ir pasidalinti“

Dar pavasarį, netrukus po ataskaitinio – rinkiminio susirinkimo, į pirmąjį posėdį susirinkę Prienų ūkininkų sąjungos tarybos nariai, beje dauguma jų, kaip ir pirmininkas Martynas Butkevičius, dirbę ir ankstesnėje kadencijoje, nusprendė pakviesti ūkininkus geriau pažinti vieni kitų ūkius ir kartu aplankyti seniūnijose esančius istorijos ir kultūros paveldo, dvasingumo ugdymo bei kitus įvairius objektus. Taigi artimiau susipažinti, pasidalinti patirtimi, pasitarti dėl rūpimų problemų ir racionalesnių jų sprendimo būdų paieškos.

Apvažiavimo dalyviai Šilavoto Davatkyne. Kai kuriems iš jų pažintis su šia unikalia vieta buvo atradimas.

Šiai minčiai pritarė ir Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas, Tarybos

Pirmasis sustojimas – Eligijos ir Ovidijaus Drūlių ūkyje. Eligija tarp savo augintinių limuzinų veislės telyčių – sava.

Kaimo ir bendruomenių reikalų komiteto pirmininkas Vaidas Kupstas, savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėja Aušra Tamošiūnienė, tad praėjusį antradienį ir buvo leistasi į pirmąją kelionę, į kurią buvo pakviesti ir Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Prienų tarnybos bei Kredito unijos „Prienų taupa“ atstovai, seniūnijų, kuriose buvo lankomasi, seniūnai, žemės ūkio specialistai, ūkininkų sąjungos bendruomenės nariai. O žmonėtasi šį kartą Veiverių, Šilavoto, Pakuonio ir Balbieriškio seniūnijose.
Apvažiavimo metu jau javų laukuose ar ganyklose prasidėjusios diskusijos, vėliau buvo pratęstos „Rasos“ kaimo turizmo sodyboje. Temų pokalbiui tikrai netrūko, pradedant nuo sausros, pakelių, šeimos ūkių perspektyvos… iki „džiūstančių“ santykių tarp pačių ūkininkų dėl supainioto žemės įstatymo bei nesąžiningo kai kurių reformos vykdytojų elgesio. Apie tai – trečiadienio „Gyvenime“.
Ramutė Šimukauskaitė

Rubrikoje Žemės ūkis. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *