Kultūros paveldo, kitų lankytinų vietų kryptis nurodo nauji ženklai

Įgyvendinant projektą „Birštono, Kaišiadorių rajono ir Prienų rajono savivaldybes jungiančių trasų ir turizmo maršrutų informacinės struktūros plėtra“, Prienų r. savivaldybėje įrengiama infrastruktūra: ženklais pažymimos lankytinos vietos, esančios savivaldybes jungiančiame turizmo maršrute.

Kelio ženklai jau įrengti J. Basanavičiaus ir Kauno g., jie nurodo kryptį į Prienų senąsias žydų kapines ir Mačiūnų piliakalnį. Tokių ženklų, žyminčių kryptis į gamtos, kultūros paveldo ir kitus lankytinus objektus, rajone įrengta 63 vienetai. Prienų mieste įrengta ir 9 informacinių rodyklių sistemos, nurodančios lankytinų objektų kryptis.
Šiomis dienomis statoma dar 12 informacinių stendų apie lankomus objektus, o artimiausiu metu bus įrengti 6 dideli informaciniai stendai apie vietovę, pagrindinius toje vietovėje esančius lankytinus objektus.
Projekto metu visose trijose savivaldybėse iš viso bus pagaminta ir įrengta 216 kelio ženklų, nurodančių lankytinų objektų kryptį, 35 ženklai, informuojantys apie lankytiną objektą, ir 23 stendai, informuojantys apie savivaldybes jungiantį maršrutą, vietovę, pagrindinius toje vietovėje esančius lankytinus objektus.
Tikimasi, kad šių priemonių įgyvendinimas suteiks daugiau informacijos apie lankytinus objektus savivaldybėse, padės turistams lengviau rasti norimus objektus, padidins domėjimąsi kultūros, gamtos paveldo objektais, prisidės prie darnios turizmo informacinės ir ženklinimo sistemos sukūrimo, paskatins atvykstamąjį turizmą, turės įtakos vietos smulkaus ir vidutinio verslo vystymuisi.

Rubrikoje Mūsų kraštas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *