Prieniškių lietuviški šokiai ir dainos džiugino slovakų širdis

Birželio 12–16 dienomis Prienų kultūros ir laisvalaikio centro pagyvenusiųjų liaudiškų šokių grupė „Vajaunas“ (vad. Ligita Gediminienė) ir folkloro ansamblis „Gija“ (vad. Dalė Zagurskienė) vyko į koncertinę kelionę, į tradicinį 65-tąjį tarptautinį rusinų-ukrainiečių, slovakų folkloro festivalį Svidniko mieste (Slovakija).

65 -asis tarptautinis rusinų-ukrainiečių, slovakų folkloro festivalis

Aukštųjų tatrų kalnų papėdėje

Birželio 14 d. lankėmės Šiaurės Spiše, Nestvile parke, kur 10 val. 59 min. Slovakijos laiku, parko varpinėje, kartu su visa Lietuva, tylos minute pagerbėme Lietuvos tautiečius nukentėjusius nuo tremties ir kalinimų. Lyg pagal užsakymą, po tylos minutės nuskambėjo 11 varpo dūžių. Nestvile miestelyje lankėme tradicinių liaudies amatų parodą, kuria siekiama pristatyti visą veiklą, susijusią su grūdų, perdirbimu pagal tradicinius papročius, receptus ir liaudies amatus. Lietuviška daina skambėjo ir Aukštųjų Tatrų Hrebienok viršukalnėje ir garsiuose Belianų stalaktitų-stalagmitų urvuose. Aplankėme ir Pieninų nacionalinį parką, nacionalinėje koliboje ant Dunajeco upės kranto susitikome su vietos bendruomene, susipažinome su slovakų nacionaliniais patiekalais,

Belianų stalaktitų – stalagmitų urvai

turėjome galimybę paklausyti vietinių profesionalių muzikantų – goralų – atliekamos slovakų liaudiškos muzikos. Buvo labai džiugu išgirsti ir lietuviškų dainų melodijų, bei padainuoti kartu. Žaidėme slovakų nacionalinius žaidimus, turėjome galimybę išbandyti jėgas varžytuvėse, pristatėme ir lietuvių liaudies žaidimus, ratelius bei dainas.

Birželio 15 d. pagyvenusiųjų liaudiškų šokių grupė „Vajaunas“ ir folkloro ansamblis „Gija“ išskirtinių svečių teisėmis dalyvavo tradiciniame 65-ajame tarptautiniame rusinų–ukrainiečių, slovakų folkloro festivalyje Svidniko mieste. Festivalyje taip pat dalyvavo atlikėjai iš Ukrainos, Serbijos, Slovakijos, mūsų delegacija turėjo unikalią galimybę stebėti kitų šalių meno kolektyvų koncertines programas. Su dideliu džiaugsmu stebėjome jų nacionalinius šokius ir dainas bei palaikėme juos plojimais.

Tylos minutė Slovakijoje, už lietuvius nukentėjusius nuo tremties ir kalinimų.

Daugybė įspūdžių, naujų patirčių ir pažinčių, meno programų pasikeitimai, galimybė perimti ir perduoti gerąją patirtį, pabendrauti su vietos bendruomenėmis, meno kūrėjais, o svarbiausia užmegzti ar sutvirtinti tarptautinio kultūrinio bendradarbiavimo ryšius.

Už nuostabią koncertinę kelionę dėkojame ekskursijos vadovui ir gidui Dariui Šlėderiui.

Už skirtą dalinę paramą nuoširdžiai dėkojame Prienų rajono savivaldybei.

Rubrikoje Bendruomenės. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *