Birštono ir Prienų rajono savivaldybės – ne konkurentės, bet kaimynės ir partnerės

Praėjusį ketvirtadienį į bendrą posėdį buvo susirinkę Birštono ir Prienų rajono savivaldybių vadovai. Prienuose vykusiame pokalbyje dalyvavo merai Nijolė Dirginčienė ir Alvydas Vaicekauskas, ad-ministracijos direktorės Jovita Tirvienė ir Jūratė Zailskienė, merų patarėjos Rimantė Kurkauskaitė ir Agnė Dargužienė, vyr. architektai Mantas Mikaliunjo ir Dalė Joneliūnienė bei Prienų r. savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas Algis Marcinkevičius.


Susitikimo metu buvo diskutuota abiems savivaldybėms svarbiais klausimais. O jų – sutartinai sprestinų – gyvenant šalia ir turint teritorijų abipus Nemuno, pasak N. Dirginčienės, yra tikrai daugiau, nei tų, dėl kurių reikėtų konkuruoti.
Tai – ir viešo transporto, susisiekimo, komunalinių atliekų tvarkymo, detalaus plano koregavimo, turistinių maršrutų žemėlapių sudarymas, dviračių takų plėtra, bendros infrastruktūros gerinimas, laukiantis mūšis, tikrąja to žodžio prasme, dėl kelio Kaunas – Alytus rekonstrukcijos, kuriame jau tik prašymų neužtenka, kitų projektų „atstovėjimas“ regiono plėtros taryboje bei kitos aktualijos. Tarp kurių – ir bendras rūpestis Škėvonyse esančių kapinių priežiūra. Kadangi dėl gyventojų skundų ir įvairių juos tiriančių organizacijų siūlymų, reikia atlikti papildomų tyrimų bei skaičiavimų ir kol kas negalima pradėti planuotų plėtros darbų, nutarta projekto įgyvendinimą skirti į dvi atskiras dalis: derinti visas procedūras dėl išplėtimo ir tvarkyti senąją kapinių dalį.
Lankantieji artimųjų kapus pasigenda daugiau konteinerių šiukšlėms, o šalia kapinių gyvenantys škėvoniškiai piktinasi už kapinių tvoros bei į jų konteinerius metamomis atliekomis. Remonto prašosi ir kapinių tvora, takai. Pasak architektų, sutvarkius takus, juose atsirastų vietos ir kolumbariumui, ir dar naujoms kapavietėms. Taigi tartis ir kalbėtis yra dėl ko.
„Gyvenimo“ informacija

Rubrikoje Savivalda. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *