Šventė startavo Kultūros centre

Birštono kurorto šventė „Būk Birštone“ startavo jau ketvirtadienį, visus pakvietusi į „Lietuvos spaudos fotografijos 2019“ bei Lietuvos karšto oro balionų čempionato ir „Birštono taurė 2019“ atidarymus. Abu renginiai vienas po kito vyko Birštono kultūros centre.


Atidarydamas ekspoziciją Kultūros centro direktorius Zigmas Vileikis pasidžiaugė, kad paroda tradicinė, į kurortą atkeliaujanti jau aštuonioliktą kartą. Šį kartą turime progą susipažinti su 111 autorių geriausiais darbais: iš 4000 atrinkta tik 150. Vaidotas Grigas, vienas iš Lietuvos spaudos fotografų klubo įkūrėjų ir narys, beje, Birštoną fotografuojantis jau penkerius metus, neabejojo, kad šios fotonuotraukos suteiks daug malonių akimirkų, nes yra į ką žiūrėti, padiskutuoti – paroda įspūdinga ne tik dydžiu, bet ir temų įvairove, įdomiais kompoziciniais sprendimais, vaizdo turinys beveik neapdorotas kompiuterinėmis programomis, tad pasižymi dokumentika, tikrove…
Fotografijų parodos ir balionų čempionato atidarymo dalyvius pasveikino savivaldybės administracijos direktorė Jovita Tirvienė ir jos pavaduotojas Valentinas Vincas Revuckas.
Karšto oro balionų čempionatas ir „Birštono taurė“ taip pat tradiciniai – kurorte rengiami jau 28 kartą. Birštono oreivių klubo „Audenis“ vadovas Žydrūnas Kazlauskas sakė, kad šiemet sulaukta svečių ir iš Italijos, Lenkijos, Rusijos, norintys galėjo ne tik stebėti oreivių skrydžius, bet ir paskraidyti. Dėl laurų kovojo 30 pilotų. Svarbiausia sąlyga ir sportininkams, ir žiūrovams buvo palankūs orai…
…Jie buvo fantastiški! Sekmadienį į čempionato uždarymo iškilmes susirinkę oreiviai džiaugėsi ne tik puikiai organizuotomis varžybomis, svetingais birštoniečiais, nuostabia gamta, bet ir orais – įvykdyti visi šeši planuoti skrydžiai! Be prizų neliko nė vieno piloto, bet labiausiai džiaugėsi visus laurus susižėręs ir čempionu vėl tavęs Rokas Kostiuškevičius. Antras liko Laurynas Komža, trečias – Tadas Gegevičius. Beje, anksčiau laurus skynė Roko ir Lauryno tėvai – Rimas Kostiuškevičius ir Robertas Komža. Birštono oreivių klubo „Audenis“ garbę gynę: Ž. Kazlauskas liko dvyliktas, Dovydas Vaitkevičius – šešioliktas, Rita Naujalienė – dvidešimt aštunta.
Sportininkus pasveikino, už skrydžius padėkojo Birštono merė Nijolė Dirginčienė. Margaspalviai balionai išties buvo šventės puošmena.
Onutė Valkauskienė

Rubrikoje Sportas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *