„Buvome ir būsime Birštone…“

Tradicinės kurorto sezono atidarymo šventės šūkis šiemet visus kvietė būti Birštone. Ir jų, atsiliepusiųjų į organizatorių kvietimą, buvo labai daug. Mat, sako, net ir dauguma užsienyje gyvenančių birštoniškių savo atostogas planuoja pagal miesto šventės datą – birželio antrą savaitgalį. O ką jau kalbėti apie tuos, kuriems kurortas yra tapęs jaukaus poilsio ir sveikatinimo vieta, kuriuos į Birštoną vilioja kokybiškos paslaugos, nuostabi gamta ir ramybė.


Tiesa, praėjusį savaitgalį apie ramybę Birštone visi buvo pamiršę, nes jau nuo ketvirtadienio buvo gyvenama šventės ritmu. Šventės, nuo žemės pakilusios aukštai iki dangaus ir nuvilnijusios Nemunu. Šurmulio ir gerų emocijų buvo pilnos gatvės, sporto aikštynai, parkai, į sveikatinimo užsiėmimus kvietė sanatorijos bei SPA centrai, vietos gyventojų ir svečių laukė kiti įvairūs renginiai, tarp kurių ypač populiarus buvo naktinis orientacinis žaidimas „Apšviestas Birštonas“.
Kaip visada, įspūdingos būta ir kultūrinės programos. Koncertai vyko aikštėse, Kultūros centre, Kurhauze, bažnyčioje, estradoje, tad kiekvienas tikrai galėjo pasirinkti ir sau artimo žanro koncertus, ir mylimus atlikėjus. Kaip ir susitikimus su net kelių šventės metu įvairiose kurorto erdvėse atidarytų parodų autoriais.
Savo unikalias spalvas, kurias tikriausiai jau galima vadinti reiškiniu, turi ir paskutinės šventės dienos – sekmadienio programa, prasidedanti merės pusryčiais savivaldybės aikštėje ir besibaigianti alumnų susitikimu bei pikniku senajame Vytauto parke. Sekmadienį vyko ir iškilmės Švento Antano Paduviečio parapijos bažnyčioje, kurioje buvo švenčiami tituliniai atlaidai ir minima dabartinės bažnyčios pastatymo 110 metų sukaktis.
…Šventė baigėsi, bet jos įspūdžiai bei gražios susitikimų akimirkos liko. Susikaupė ir netikėtos patirtys, nutiesusios naujus takus bei kelius į Birštoną. Tai, kad daugelis šventės dalyvių, o jais buvo visi bent vieną iš tų keturių šventinių dienų viešėję Birštone, išvažiuodami tvirtino: „­Buvome ir būsime Birštone“, liudija, kad šventės idėja pasiteisino. O pasiteisino ji, matyt, dėl to, kad birštoniečiai buvo vieningi ir visi kartu kūrė šventę: savivaldybė, kultūros ir sporto centrai, verslas, įstaigos, įvairios organizacijos ir gyventojai. Būtent tame – Birštono stiprybė ir unikalumas.
Tad ir mes dar ne vienose „Birštono versmėse“ prisiminsime pokalbių bei diskusijų metu išsakytas mintis, išsamiau papasakosime apie šventės metu pristatytas naujas idėjas.

Ramutė Šimukauskaitė

Rubrikoje „Birštono versmės“. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *