…nes skaitymas suartina

Tėčiai ryte ir vakare skaitė pasakaites, mokė nuotaikingos ir labai visiems reikalingos mankštelės, kalbėjosi su vaikais apie mėgiamas knygas, pasakas.

.

Minint Tėvo dieną, prisijungėme prie Nacionalinės M.Mažvydo bibliotekos inicijuotos akcijos „Tėčiai skaito vaikams“. Gegužės 30 d. Birštono viešojoje bibliotekoje skaitytos ryto (10.30 val.) ir vakaro pasakaitės (17.30 val.). Jas skaitė tėčiai, užauginę po tris nuostabius vaikus, tai – Birštono suaugusiųjų teatro bei vaikų ir jaunimo studijos režisierius Rimantas Jacunskas ir UAB „Prienų langai“ direktorius Kęstutis Ulinskas. Rytinių pasakėlių paklausyti atskubėjo Birštono lopšelio – darželio „Vyturėlis“ auklėtiniai, lydimi pedagogių L. Gaidienės, N. Baranauskienės, D. Adamonienės, Ž. Raulinaitienės, ir šeimos su vaikais. Tėtė R. Jacunskas jautriai perskaitė D. Bisseto pasaką „Kaip paršiukas norėjo skraidyti“, kalbėjo apie svajones, jų išsipildymą ir… mamų kepamus pyragus.
Prieš pradėdamas skaityti pasakėlę K. Ulinskas pasiūlė vaikams atlikti trumpą nuotaikingą mankštelę, kad galvelės geriau dirbtų. Entuziastingai pasimokę mankštelės, susirinkusieji klausė tėčio Kęstučio skaitomų lietuvių liaudies pasakų „Kiškis Drąsuolis“ ir „Varna ir sūris“, kalbėjosi apie drąsą ir pagyras.
Tą patį vakarą pasakaitės klausytis rinkosi šeimos, įvairaus amžiaus vaikai. Tėčio Rimanto Jacunsko skaitytos pasakos įkvėpta prabilo net lėlė – drambliukas: apie tėvelių skaitomas ar neskaitomas pasakas, apie mamų kepamus skanumynus.
Išklausius pasakas, rytinio ir vakarinio susitikimo metu vaikai pasigamino dovanėles tėčiams: kas žuveles, kas širdeles su paukščiukais. Gera dovanoti savo rankų dirbinius tėtėms, gera klausyti jų skaitomų pasakų, gera kalbėtis apie svajones, drąsą, gera būti kartu… Ačiū tėčiams Rimantui Jacunskui ir Kęstučiui Ulinskui, ačiū visiems atėjusiems, klausiusiems, kūrusiems, buvusiems kartu… Skaitymas suartina…
Nijolė Raiskienė
Birštono viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo aptarnavimo skyriaus vedėja

Rubrikoje Bendruomenės. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *